І. Попов переконаний, що якщо далі піде так само, і кількість хворих буде зростати, неодмінно постане питання введення надзвичайного стану. "Якщо в діючих правових умовах влада не впорається - треба вводити надзвичайні умови щодо правил, процедур та менеджменту", - підкреслив він.
За його словами, якщо вірус і паніка не будуть погашені - глава уряду стане перед серйозною дилемою. "Випустити ситуацію з-під контролю - це пряма загроза національній безпеці. Зробити заяву про надзвичайний стан - це перенесення виборчої кампанії і втрата шансів на перемогу", - сказав І. Попов.
У той же час, на його думку, епідемія вже ставить питання щодо рівності кандидатів і прав виборців.
"Режим карантину діє в областях одного політичного" кольору "і не діє в інших, що впливає на доступ виборців до інформації. Заборона масових заходів більше вдарила по опозиційних кандидатах, оскільки кандидати при владі можуть відвідувати карантинні області, зустрічатися з активом, з печатними (ЗМІ) у рамках боротьби з епідемією, опозиційні кандидати таким чином є дискримінованими ", - пояснив І. Попов.
Також спірними з точки зору закону він назвав роздачу медикаментів і масок кандидатам.
"Масова захворюваність призупинила встановлення агітаційних наметів і скасувала інші методи особистої агітації виборців. Зараз можуть виникнути проблеми з набором кандидатів до виборчих комісій і з кворумом у комісіях", - відзначив заступник глави Секретаріату.
Крім того, І. Попов нагадав, що ЦВК сподівалася провести роботу з уточнення реєстру виборців, що не була проведена за два роки, в останні місяці перед виборами. "Але в умовах карантину зробити це буде важко, що посилить і так існуючу проблему якості списків. Навіть явка виборців може бути меншою на 15-20% через хворобу і відмову відвідати ділянки - місця масового скупчення людей", - відзначив він.
Разом з тим заступник глави СП підкреслив, що в разі оголошення надзвичайного стану вибори треба буде не припиняти, а переносити. "У випадку дії режиму надзвичайного стану протягом двох місяців, нова дата виборів може припасти на 30 травня, одночасно з місцевими виборами, що до речі заощадить державі мільярд гривень. Одночасні вибори ускладнюють роботу комісій, проте в умовах економічної кризи потрібно економити", - переконаний І. Попов.
За матеріалом: Ліга
Коментарі
5