Міністерство закордонних справ Польщі підготувало для своїх співвітчизників, які планують подорож за кордон, путівник "Безпечний відпочинок" по країнах світу, в тому числі і по Україні.
"В цілому, стан безпеки в Україні є нормальним, а у великих містах - хороший", - йдеться у путівнику.
Втім, зазначили в польському МЗС і низку проблем.
"На вулицях міст (наприклад у Львові та Одесі) часто можна зустріти великі ями, що у момент втрати концентрації водія може спричинити до серйозних пошкоджень автомобіля", - йдеться у путівнику.
Частими причинами дорожньо-транспортних пригод в Україні називається погане покриття доріг, особливо навесні і восени. Вказується також, що можливі випадки спроб з боку українського ДАІ "отримати від польських громадян гроші без документування цього факту". Тому, польські дипломати радять вимагати документального підтвердження за стягнений штраф.
Крім того, МЗС Польщі радить своїм громадянам в Україні уникати нічних поїздок у віддалені від центрів міст райони, не вживати алкоголю з випадковими людьми і завжди мати при собі документи. У разі затримання працівниками міліції та доставлення у відділок, рекомендується відразу наполягати на складанні протоколу про затримання із зазначенням причин.
Польські дипломати позитивно відгукуються про метро в українських містах (Києві, Дніпропетровську та Харкові), вказуючи, що лінії та станції в них добре позначені, а потяги їздять пунктуально. У той же час, вони відзначають, що в цілому транспорт в українських містах (трамваї, тролейбуси та автобуси) "не їздять згідно розкладу". МЗС Польщі радить своїм співвітчизниками уникати поїздок по Україні на власному автотранспорті після настання сутінків.
Санітарний стан в Україні називається "не найкращим", тому громадянам Польщі рекомендується брати з собою ліки для шлунку і перед поїздкою зробити щеплення проти жовтяниці. У путівнику польські дипломати не радять також пити в Україні воду з-під крану, оскільки вона "призначена тільки для технічних потреб". Оснащення українських лікарень характеризується як "дуже погане". Відзначається, що пацієнт сам повинен платити за ліки, а іноземець ще й за медичну допомогу.
При перетині кордону польські туристи повинні брати до уваги, що українські митники "досить часто довільно інтерпретують митні положення", а тому можна зіткнутися з конфіскацією товарів, які планується ввезти або вивезти.
"У кожному з таких випадків слід вимагати підтвердження юридичної підстави та оформлення документів на вилучення товарів для митного контролю", - вказується в путівнику.
Коментарі
5