Військове керівництво країни просить Верховну Раду переглянути умови, за якими збираються повернути військовим виплати премій у 30 тис. грн. Влада у свою чергу не може сказати, що у держави немає грошей.
Насправді ж, можновладці можуть знайти гроші, прикривши корупційні схеми. Але не хочуть втрачати додатковий заробіток, розповів у коментарі Gazeta.ua політолог Тарас Загородній.
"Військові просять зібрати нову робочу групу, щоб переробити законопроєкт. Тобто, фіксують, що така проблема існує. І треба повернути виплати тим людям, які безпосередньо беруть участь у бойових діях. Якщо виходити з логіки, то коли ухвалювали бюджет, то ці 30 тисяч - передбачалися. А потім почалися розмови, що тим доплачують, а тим – ні. І виплати скоротили. Виникло питання стосовно джерел фінансування армії. Але сказати, що зовсім грошей немає, не можна. Бо є схеми з ухилення від сплати податків, наприклад, у гральному бізнесі, перекрити схеми з акцизами, про митницю вже мовчу. Якщо сильно напружитися, то влада могла би знайти ці гроші", – сказав Загородній.
Військові мають свої претензії щодо нових умов виплати премії, пояснив політолог.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Для контрнаступу потрібно кілька умов" – військовий аналітик про підготовку ЗСУ
"Наприклад, водій, який возить на передову, з точки зору держави - не воює. Але водії гинуть на фронті. Вони фактично беруть участь у бойових діях. Такі критерії повинні бути визначені точково. Держава теж повинна розуміти, що наше ключове питання – знаходити ресурси на армію. Сподіваюся, що знайдуть вихід з цієї ситуації. Бо говорити, що грошей немає, – це не правда. Є купа схем, з яких можна взяти ці гроші, якщо їх перекрити. Було б бажання у можновладців. Державний апарат не хоче змінюватися. Вони хочуть зберегти собі корупційну ренту", – додає Загородній.
Міністр оборони Олексій Резніков, міністр внутрішніх справ Ігор Клименко, головнокомандувач Збройних сил Валерій Залужний, начальник Генерального штабу ЗСУ Сергій Шаптала, голова Держприкордонслужби Сергій Дейнеко, командувач Нацгвардії Юрій Лебідь, голова СБУ Василь Малюк висунули пропозицію зібрати робочу групу, яка спільно розробить законопроєкт, що урегулює питання виплати 30 тис. грн військовим.
Вони зазначають, що проголосована нещодавно правка про повернення виплат не вирішує питання, пов'язані з грошовою винагородою, зокрема, строковиків і курсантів. Її текст не враховує особливостей проходження служби в різних регіонах і виконання завдань різного ступеня складності. А популізм у цьому питанні може мати вкрай негативні наслідки й викликати розчарування.
10 квітня депутати проголосувала за повернення військовим доплати в розмірі 30 тис. грн. Раніше їх скасували.
Коментарі