Голова Соціалістичної партії України Олександр Мороз, 62 роки, звернувся до редактора Інтернет-видання "Українська правда" Олени Притули з відкритим листом з приводу статті від 15 березня під заголовком "Мельниченко "здає" Мороза і Марчука". Про це Мороз сказав у прямому ефірі телеканалу НТН учора, 20 березня.
- Всі ми знаємо, за яких обставин "УП" стала найавторитетнішим сайтом в Україні. Невже тепер "Українській правді" нічого не коштує переступити через пам"ять Георгія Гонгадзе? Мені здається, що Ви зловживаєте довірою читачів, котрі звикли сприймати всю інформацію про справу Гонгадзе, яка публікується на Вашому сайті, як абсолютно достовірну, - зазначив Мороз, звертаючись до Притули.
Після цього лідер СПУ детально вказав на сфальсифіковані, за його словами, факти у цій публікації.
- Поважаючи логотип цієї газети, де є профіль Георгія Гонгадзе, думаю, що вони розмістять цього листа, і принесуть вибачення. В іншому разі я буду мати справу з ними через суд. Але після виборів, - йшлося у виступі.
Відповідаючи на запитання ведучого: "коли до Вас звернувся Мельниченко із записами Президента", Мороз нагадав, що про це було написано ще у 2001 році в брошурі-версії "Історія одного вбивства" за його авторством.
Крім того, лідер СПУ зазначив, що "дехто хотів би нанівець звести діло Гонгадзе. А воно існуватиме до тих пір, поки винні в цій справі не стануть перед судом. Достеменно зрозуміло, що перед суспільством треба відповідати повністю, даючи юридичні оцінки. Тоді, під час юридичних оцінок, ми повернемось до цієї теми. А поки нема про що говорити".
15 березня "Українська правда" надрукувала матеріал під заголовком "Мельниченко "здає" Мороза та Марчука". У ньому, зокрема, зазначається, що "п"ять з половиною років Євген Марчук та Олександр Мороз заперечували своє відношення до виробництва записів Мельниченка. Мороз запевняв, що вперше познайомився з Мельниченком і почув його записи лише після зникнення Георгія Гонгадзе."
Як зазначає видання, "є також усі підстави вважати, що Олександр Мороз співпрацював з Мельниченком задовго до зникнення Георгія Гонгадзе – з початку 2000 року. Регулярно знайомлячись із розмовами Кучми, лідер соціалістів, попри їх задекларовану злочинність, чомусь не заявляв про це вголос тоді", пише УНІАН.
Коментарі