У Міністерстві охорони здоров'я запропонували для обговорення законопроект про санітарні норми. У ньому йдеться про правила утилізації сміття та утримання прибудинкових територій і парків.
Передусім пропонують впорядкувати систему озеленення. Також убезпечити забруднення підземних вод і джерел водопостачання.
Наголошується і на створенні умов для реалізації прав людей із інвалідністю, що наближає українські норми до європейських.
"Люди з інвалідністю, батьки з дитячими колясками, велосипедисти та інші групи населення мають пересуватися безпечно та комфортно. Наприклад, громадських туалетів має бути більше, а вбиральні без каналізації – заборонені. У кожній зоні зелених насаджень, де гуляють люди, обов'язково повинен бути хоча б один стаціонарний громадський туалет", – йдеться в проекті.
Ініціюється заборона вигрібних ям. Норми хочуть ввести, щоб убезпечити від потрапляння небезпечних речовин до ґрунту та підземних вод, а також джерел і колодязів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Супрун розповіла, чому небезпечно спалювати суху траву
Зауважується, що під час листопаду треба прибирати опале листя з проїжджої частини і заборонити його спалювати, бо це забруднює повітря, воду і ґрунт.
Крім того, законопроект регламентує правила прибирання територій взимку: посипати дороги піском і сіллю від ожеледиці буде заборонено. Такі дії забруднюють ґрунт, шкодять зеленим насадженням і псують взуття.
За новими нормами можуть заборонити обрізати дерева для так званого омолодження. Це погіршує очищення повітря і зменшує площу затінених територій.
Із 1 вересня під час проектування нових станцій метро або у разі реконструкції передбачатимуть туалети для пасажирів. Мають бути розташовані на вході/виході із станцій. Про це каже заступник міністра регіонального розвитку, будівництва і житлово-комунального господарства Лев Парцхаладзе.
Коментарі