вівторок, 12 листопада 2024 13:46

Міноборони підписало важливий контракт із лідером у галузі SAR-супутників

Міноборони підписало важливий контракт із лідером у галузі SAR-супутників
Міноборони підписало контракт з ICEYE. Фото: t.me/ministry_of_defense_ua

Армія отримає супутникові знімки поля бою.

Міноборони підписало стратегічно важливий контракт із фінською компанією ICEYE, яка виробляє мікросупутники та володіє одним із найбільших у світі угруповань радарних супутників, повідомляє пресслужба відомства.

"Угода стала можливою завдяки підтримці уряду Німеччини та концерну Rheinmetall, який виступив стороною контракту", - вказують у Міноборони.

Завдяки цьому контракту українські військові матимуть доступ до високоточних космічних знімків із повним покриттям території бойових дій. Командування може самостійно визначати пріоритетні зони спостереження та швидко отримувати поточні дані через систему супутників ICEYE.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росіяни погрожують розбити заводи Rheinmetall в Україні: в концерні відреагували

У серпні цьогоріч, Міністерство оборони підписало меморандум з ICEYE щодо розширення співробітництва.

"Впроваджуючи передові технології космічної розвідки, ми створюємо технологічну перевагу, яка підвищує боєздатність та захищає наших військових", - сказано в заяві Міноборони.

З початку жовтня Україна отримує нові супутникові знімки у рамках співпраці Rheinmetall та ICEYE. Rheinmetall та ICEYE співпрацюють з червня 2024-го. У вересні німецька компанія отримала доступ до всього флоту супутників ICEYE. З 2018 року ICEYE запустила 38 супутників для використання її клієнтів.

"Супутники SAR (Synthetic Aperture Radar) мають перевагу перед звичайними супутниками, оскільки можуть генерувати зображення з високою роздільною здатністю незалежно від погодних умов або часу доби. Знімки дуже докладні і дозволяють розпізнавати навіть найменші об'єкти на Землі. Це може дати вирішальні переваги збройним силам з погляду спостереження, виявлення цілей, розвідки чи власного позиціонування на полі бою", - пояснили військові.

У липні 2024 року компанія Rheinmetall заявила, що планує відкрити в Україні чотири військові заводи.

Очікується, що реалізація проєкту почнеться в короткостроковій перспективі. А виробництво боєприпасів почнеться протягом 24 місяців.

Зараз ви читаєте новину «Міноборони підписало важливий контракт із лідером у галузі SAR-супутників». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 79692
Голосування Підтримуєте введення біометричного контролю на кордоні з РФ?
  • Підтримую. Тепер потрібно заборонити українцям їздити в Росію
  • Ні, нічого не дасть крім черг на кордоні
  • Потрібно вводити візовий режим
  • Краще заборонити росіянам в'їзд в Україну
  • Це нічого не дасть. Злочинці з РФ все рівно знаходитимуть способи потрапити в Україну
  • Досить повністю припинити транспортне сполучення з РФ
  • Сумнівне рішення. Такий контроль ще більше провокуватиме Росію. Можливе загострення на Сході
Переглянути