18 лютого в центрі Києва влаштували кілька великих акцій протесту різні політичні сили.
Наймасштабнішу - прихильники "Руху нових сил" Михаїла Саакашвілі. Також вшановували героїв Небесної сотні на майдані Незалежності, а націоналісти розтрощили вікна в "Росспівробітництві" і "Сбербанку".
Акції проводились, незважаючи на повідомлення про закриття 7 станцій метрополітену. Їх нібито замінували. Востаннє, метро так закривали 18 лютого 2014 року під час розгону Євромайдану.
Саакашвілі і Ко
Наймасштабнішу ходу "Не мій президент" влаштували прихильники Саакашвілі. Вперше акція відбулась без лідера руху - Михаїла Саакашвілі 12 лютого видворили з України.
Хода зібрала біля 5 тис. людей. Учасники пройшлись з парку Шевченка до Михайлівської площі.
Мітингувальники заявили, що саме через їх марш, влада заблокувала метро.
"Так вони хочуть не допустити людей на марш. Але українці самі знають, що їм треба. Люди йдуть зараз пішки до центру. Є інформація, що заблокували активістів "Донбасу", але вони змогли порватись. Нас не спинити", - каже координатор Давид Сакварелідзе.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Києві перекрили метро: прихильники Саакашвілі кажуть, це через них
Колона рушає о 13:00 по вул. Володимирській. По дорозі скандують "Відставка" та "геть Порошенка".
Перед Михайлівським собором встановлена велику сцена з екранами.
На ній починають виступати учасники - "демальянсівець" Василь Гацько, нардеп Юрій Дерев'янко, дисидент Степан Хмара та багато інших.
Політик Михаїл Саакашвілі по Skype, каже що незабаром буде представлений свій кандидат в президенти "від народу".
"У нас буде свій президентський кандидат, від народу. Однотуровий до другого туру повинен не вийти. У нас два кандидати, але не Порошенко також будуть представлені кандидати в парламент і уряд України. Представимо список бандитів, які грабують Україну, яких повинна чекати в'язниця в Україні і в Європі - за те, що вони зробили з українським народом. Ми ніколи не будемо ні з ким домовлятися", - підкреслив він.
Тим часом, не всім подобається що відбувається на Михайлівській площі. Частина людей збираються на йдуть на майдан Незалежності.
"Оголосили, що ми йдемо на Майдан, а виявилось, що ми всі учасники політичного мітингу. Отак зливають будь які протести", - каже столичний активіст Дмитро Різніченко.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як мітингують у Києві прибічники Саакашвілі
Поки на мітингу ухвалювали резолюцію, в якій висунули вимогу відставки президента України Петра Порошенка і заявили про створення комітетів громадянського опору і груп прямої дії, частина прихильників Саакашвілі плавно переміщується до Верховної Ради.
Бо між людьми поширили чутки, що там відбувається штурм наметового табору активістів.
Але під ВР, ніяких сутичок немає. Мітингувальники нібито "віддали" силовикам 20 поліцейських щитів, які відібрали під час заворушень 17 жовтня 2017 року.
В 15:00, у відповідь на збільшення кількості мітингувальників, правохоронці підтягують нацгвардійців до Ради. Під час одного з проходів, виникає штовханина між гвардійцями та активістами "Донбасу". Їх розборонює керівництво гвардії та нардеп Єгор Соболєв.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Прибічники Саакашвілі ледь не побилися із нацгвардійцями
Коханівський і Ко
Свою акцію з погромом будівель влаштували представники руху Добровольчий рух ОУН Миколи Коханівського.
Близько сотні активістів закидали камінням Російський центр науки і культури по вул. Борисоглібській 2 у Києві. Побили вікна, на фасаді будівлі написали: "Смерть Росії".
Про пікет біля представництва заявляли заздалегідь.
"Колону націоналістів супроводжувала поліція, але правоохоронці не зупинили погром установи", - кажуть очевидці.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Розтрощили будівлю "Росспівробітництва" і "Сбербанку"
Після цього оунівці рушили на вул. Сагайдачного де розбили вікна і пошкодили вивіску російського Сбербанку. Установа була закритою. Ніхто не постраждав.
Далі в супроводі спецпризначенців пішли на майдан Незалежності. Біля будівель залишились тільки слідча група МВС, які почали збирати речові докази.
"Відкрите провадження про пошкодження майна. Ми збираємо докази", - каже один з поліцейських.
Це вже четвертий рік підряд представники цього руху громлять офіси російських компаній 18 лютого.
Офіційні заходи
о 10:00 ранку, біля Національного Меморіального комплексу Героїв Небесної сотні пройшли заходи із вшанування загиблих на Майдані під час подій 2014 року.
В молебні участь взяли сім'ї героїв Небесної сотні.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Києві вшановують загиблих на Майдані
Ввечері відкрили виставку до Дня пам'яті героїв Небесної сотні. На ній був присутній генеральний прокурор Юрій Луценко. Він анонсував відкриті судові процеси у справі розстрілів на Майдані над екс-президентом Віктором Януковичем, а також колишніми посадовцями Віталієм Захарченком, Олександром Якименком та іншими.
У МВС заявили, що у неділю, 18 лютого, поліція посилить заходи безпеки в Києві у зв'язку із запланованими на цей день близько 10 масовими заходами за участю понад 12 тисяч осіб.
Коментарі