Українські політики показують поганий приклад суспільству у питаннях гендерної рівності та елементарної поваги до жіноцтва. Така думка була висловлена успішними українськими жінками від політики, бізнесу та сфери мистецтва в ході прес-конференції, яка відбулася напередодні 8 березня.
Окрім свята всіх жінок, причиною круглого столу стали часті випадки неоднозначних висловлювань українських політиків-чоловіків в адресу їхніх колег жінок. Зокрема було згадано імена Володимира Литвина та Анатолія Могильова.
"Литвин прочитав тільки першу сторінку Біблії, де сказано про те, що Єва - з ребра. Там де йдеться про жінку, яка буде підтримкою чоловікові - він вже не читав". - сказала Олександра Кужель, почесний президент аналітичного центру "Академія". Щодо слів Анатолія Могильова вона також висловила свою думку: "В європейському суспільстві такий політик мав би привселюдно вибачитись або негайно ж піти у відставку, у нас же таке собі дозволяв і президент, і прем'єр, і голова Верховної Ради".
Вона також розповіла про свій візит до Юлії Тимошенко у Качанівську колонію разом з представниками ОБСЄ, коли зустрітися чи, принаймні, поговорити по телефону з ув'язненою їм так і не вдалося.
"Охоронці нас не пустили, не погодились навіть допомогти їй підійти до таксофону, щоб поговорити з нами. Вони водили нас по всій території в'язниці, показали усіх ув'язнених, крім однієї. Нехай так хтось з політиків-чоловіків спробує хоча б тиждень поспати з увімкненим світлом та під постійним відео-наглядом. Ми зараз говоримо не про політику, а про жіночу солідарність," - сказала Олександра Кужель.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Могильов послав Кужель засмагати і пасти корів
Директор інституту демографії та соціальних досліджень, Елла Лібанова, в свою чергу, зазначила що наразі проблема гендеру вже не полягає у тому, що жінка має захищати свої права, але у встановленні гендерної рівності.
"Гендерна рівність не значить, що жінка має укладати залізничні рейки: просто нехай чоловіки роблять те, що краще виходить у них, а жінки - те, що краще у них. Потрібно лише дозволити жінкам працювати у їхній сфері". - відзначила Лібанова.
Загалом учасники круглого столу погодились, що проблема працевлаштування жінок та їх виходу на пенсію лише поглиблюється з втручанням регуляторних норм та законів у цю сферу.
"Сьогодні роботодавець охочіше візьме на роботу чоловіка без досвіду роботи, ніж жінку, яка молода, активна та ще й, не дай Бог, щойно одружилася, бо він знає, що пройде якийсь час і вона вийде в декретну відпустку" - відзначила Елла Лібанова.
Інша ситуація, втім, теж не втішна, склалася для жінок, які шукають роботу в 50 років. "В 50 - жінка, фактично, може вже не знайти собі роботи. Після 55 років - вона вже її точно не знайде. Виходить так, що протягом 10 років вона не має жодного прибутку". - розповіла Олександра Кужель.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Литвин про жінок при владі: у християнській ментальності чоловік - це вища істота
Відстоюючи позитивну сторону розмови, жіноцтво підтримала Марина Ставнійчук: "Жінка в політиці - це перш за все більше пропрацьована соціальна сфера. Жінки-політики чутливіші до нагальних проблем суспільства, тому 8% жінок в парламенті - це дуже мало. Щодо успішності політиків-чоловіків: я майже впевнена, що відсотків на шістдесят це - заслуга їхніх дружин".
Нагадаємо, днями Голова Верховної Ради України, Володимир Литвин необережно висловився щодо того, що в християнській традиції вищою істотою вважається чоловік. Ще раніше, на засіданні Верховної ради Криму, Анатолій Могильов кілька разів особисто образив Олександру Кужель.
Коментарі
2