Цьогоріч українців чекає чотири спекотних та посушливих місяці – з травня по серпень. Більшість осені буде холодною, а морози та сніги мають розпочатися з перших чисел календарної зими. Таку погоду для країни прогнозує тернополянин Іван Герц. Чоловік очолює місцевий учнівський еколого-натуралістичний центр. Робить висновок про майбутню погоду, спостерігаючи за природніми явищами.
Орієнтовний прогноз погоди на рік Іван Іванович складає за давнім традиційним методом – детально спостерігаючи за погодою з 26 грудня по 6 січня. Відповідно до тенденцій, які проглядаються в ці 12 днів, експерт робить висновок про погоду, яка буде панувати на відповідній території протягом 12 місяців.
„До кінця зими зберігатиметься холодна погода, однак таких заметілей, які були раніше, не планується – погода буде м?якшою. В березні і квітні погода часто мінятиметься, однак з травня по серпень встановиться посушлива і спекотна погода. Який з місяців буде найжаркішим – сказати важко", ? зазначає еколог.
За прогнозом Герца в вересні ще можна очікувати теплих днів. Однак жовтень та листопад будуть дощовими і холодними. Грудень буде справжнім зимовим місяцем – з сильними морозами і снігом.
Еколог зазначає, що про посушливе літо свідчать і інші прикмети.
„Те що зимою випала значна кількість снігу свідчить про те, що літом сильних опадів очікувати не варто. Так само про тепле літо свідчать народні прикмети ? зокрема те, що на Маланки було ясно, а на Йордан – холодно", ? каже експерт.
Іван Герц зазначає, що за останні роки на території України, в результаті глобальних екологічних процесів, помінялася роза вітрів.
„На відміну від того, що було 10-12 років тому, тепер на нашій території переважають східні і південно -східні вітри влітку і північно-східні взимку. Відповідно, вони приносять зимою холод, а літом – спекотну погоду", ? каже еколог.
В той же час Герц зазначає, що протягом останніх років на Територію України мають значно менший вплив сибірські антициклони зимою – тому сильні морози не затримуються на всій території надовго. Натомість, помітний більший вплив балканських циклонів.
Коментарі
2