Найвидовищніший літній зорепад, який щороку з'являється з боку сузір'я Персея, досягне піку в ніч із 12 на 13 серпня. За годину можна буде побачити майже 60 спалахів.
Найбільша активність метеорних потоків Персеїди випадає на 8-16 серпня, а милуватися "зірками, що падають" можна буде до 24 серпня. За безхмарної погоди спостерігати за зорепадом можна неозброєним оком. Найкращий час для цього - з 23:00 до світанку на відкритій місцевості. Рекомендують поїхати якнайдалі від міських вогнів, знайти зручне місце й почекати, доки очі звикнуть до темряви. Після півночі потік зазвичай стає інтенсивнішим і досягає піку до 04:30.
Радіант метеорного потоку розташований у сузір'ї Персея, чим і пояснюють назву Персеїд. Шукати сузір'я потрібно ближче до півночі – трохи нижче й лівіше сузір'я Кассіопеї. Разом із Персеїдами до атмосфери Землі можуть потрапляти й Капрікорніди. Відрізнити два зорепади нескладно: Персеїди зазвичай білі, а не помаранчеві або жовті.
Персеїди утворюються, коли Земля, обертаючись навколо Сонця, щороку проходить крізь шлейф пилових частинок, які випустила комета Свіфта-Туттля. Найдрібніші з них згоряють в атмосфері Землі, що схоже на справжній "зоряний дощ", хоч насправді це лише пил, що падає. Середня швидкість руху таких частинок досягає 210 тис. км/год.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Аномальна спека: зафіксували найвищу температуру на планеті
Гемініди – це метеорний потік, коли в небі спалахує до 120 зірок. Ті падають із неймовірною швидкістю. Цей зоряний дощ відрізняється від Персеїд яскравими барвами. Здебільшого мають жовтий, червоний, зелений і блакитний кольори. Місяць їх у цей час не затьмарює. Метеорні потоки Гемініди з'являються, коли в грудні Земля перетинає орбітальну траєкторію астероїда 3200 Фаетон, пробиваючись через пил від його уламків. Шматочки космічного каменю можуть бути розміром із піщинки, але ті згорають в атмосфері й утворюють яскраві спалахи світла.
Коментарі