Сучасний інтер'єрний простір передбачає багатоплановий світловий сценарій.
У освітленні будинку зазвичай беруть участь численні прилади різної яскравості та типу, що дозволяє вдало розставити візуальні акценти. Але одночасно з цим неминучий і пил, забруднення та павутиння, що погіршують зовнішній вигляд і світлові функції світильників.
Як мити люстри, плафони, світильники, не витрачаючи довгі години копіткої роботи? Насправді все просто. Ось кілька прийомів – і джерела світла засяють новими фарбами, а ви не будете дихати шкідливим пилом.
Регулярно очищайте від пилу освітлювальні прилади
Освітлювальні прилади слід щотижня ретельно протирати від пилу. Це можна зробити, якщо освітлювальні прилади все ще висять на місці.
Для цього слід використовувати інструмент для пилу з довгою ручкою, щоб дотягнутися до стельових світильників, люстр і навіть вбудованого освітлення та видалити пил. Якщо навіть з інструментом з довгою ручкою достатньо важко дістатися до забруднення, візьміть драбину. Не забувайте дотримуватись правил безпеки.
Прилади потрібно протирати щотижня, а генеральне очищення потрібно робити лише двічі на рік.
Як чистити закриті скляні плафони на стелі
Спершу треба відкрутити світильники від стелі, лампи або основи. Після цього викиньте з плафона пил, жучків та будь-який інший бруд. Потім витріть пил зсередини та ззовні – для цього підійдуть серветки з мікрофібри або м'які ганчірки.
Якщо ви хочете капітально промити скляні плафони – раковина з теплою водою та декількома краплями м'якого засобу для миття посуду – це все, що потрібно. Дайте світильникам постояти у мильному розчині кілька хвилин, перш ніж витерти їх і промити. Витріть їх сухим рушником, особливо внутрішню частину.
Очищувач скла також можна використовувати для миття скляних світильників. Важливо, ніколи не ставте скляні світильники в посудомийну машину – ви ризикуєте їх зламати.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Добірка геніальних ідей використання спирту в побуті, про які дехто навіть не здогадувався
Як чистити люстри
При традиційному методі знімають розбірні елементи люстри і миють у теплій воді. У неї не завадить додати кілька крапель оцту/нашатирного спирту. Промиті деталі обполіскують чистою водою. Але це не все. Бажаний блиск люстрі додасть натирання кришталевих підвісок оксамитовою тканиною.
Другий варіант не вимагає розбору люстри. Суха антистатична серветка чудово видалить тонкий шар пилу. Істотна деталь: робота в одноразових рукавичках запобігатиме появі відбитків пальців.
При сильному забрудненні використовують серветки із мікроволокна. Їх занурюють у воду, сильно віджимають та протирають кришталеві елементи у напрямку зверху донизу.
Просушування підвісок безворсовою бавовняною тканиною завершить процес перетворення люстри.
Як мити вбудоване освітлення
Вбудовані лампи можна очистити, регулярно витираючи пил всередині отвору. Робити це треба після того, як світло було вимкнено принаймні на годину.
Для глибшого очищення обережно вийміть лампочку та протріть вологою ганчіркою внутрішню частину лампи. Щоб максимально вберегти себе, вимкніть електрику в цій частині будинку під час роботи.
Чистити пральну машину потрібно регулярно. Це дозволить не лише позбутися неприємних запахів, які часто виникають у пралці, а й продовжити термін служби машини.
Для очищення підійдуть як спеціалізовані засоби, так і продукти, які завжди є під рукою. Основні методи чищення пральної машини зібрала Gazeta.ua.
Коментарі