Право на отримання житлових субсидій мають сім'ї, у яких плата за житлово-комунальні послуги більше визначеного для них обов'язкового платежу.
Крім того, право на отримання субсидії визначається з урахуванням майнового стану домогосподарства. Про це повідомляє пресслужба Міністерства соціальної політики України.
Хто має право на житлові субсидії
Наразі обов'язковий відсоток платежу розраховується індивідуально для кожної сім'ї за встановленою формулою і залежить виключно від доходів сім'ї:
– обчислюється середньомісячний сукупний дохід домогосподарства;
– середньомісячний сукупний дохід ділиться на кількість членів домогосподарства і визначається середньомісячний дохід на одну особу;
– дохід на одну особу ділиться на розмір прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць, встановленого на 1 січня року, з якого призначається субсидія (розмір прожиткового мінімуму на 1 січня 2022 року складає 2393 грн);
– отриманий результат ділиться на 2, а потім множиться на 15%, і таким чином визначається відсоток від середньомісячного сукупного доходу.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У "Дії" стартувало тестування двох нових послуг: кому може знадобитися
Куди звертатись для призначення субсидії
Особа, яка зареєстрована (проживає) у житловому приміщенні, має подати заяву та декларацію за встановленими формами одним із наступних способів:
– особистим візитом до уповноважених посадових осіб виконавчого органу сільської, селищної, міської ради відповідної територіальної громади або посадових осіб центру надання адміністративних послуг або в електронній формі через Портал "Дія";
– поштою або особисто до сервісного центру Пенсійного фонду України незалежно від місця проживання, в електронній формі через веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду України та мобільний додаток Пенсійного фонду України.
Таким чином, звернутися з питань призначення субсидій громадяни можуть:
– до уповноважених посадових осіб виконавчого органу сільської, селищної, міської ради відповідної територіальної громади;
– до посадових осіб центру надання адміністративних послуг;
– через Портал "Дія";
– до сервісного центру Пенсійного фонду України;
– через веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду України та мобільний додаток Пенсійного фонду України.
2022-й запам'ятається українцям паливною кризою, значним подорожчанням продуктів, ростом інфляції та курсу долара.
Експерти розповіли Gazeta.ua, чого чекати у новому році.
Коментарі