Ексклюзиви
Понеділок, 25 червня 2007 20:37

Країни ОЧЕС закільцюють Чорне море

Глави держав ОЧЕС доручили міністрам закордонних справ розширити договірну базу організації для розвитку співпраці в енергетиці, торгівлі і транспорті.

"Сприятливі економічні перспективи дають ОЧЕС можливість ставити перед собою більш амбітні завдання, а також розробити і ефективно здійснити крупні регіональні проекти стратегічного значення", - йдеться в прийнятій за підсумками Стамбульського саміту ОЧЕС декларації.

Глави держав і урядів закликали раду міністрів закордонних справ організації виробити нові міжнародні правові документи в згаданих пріоритетних областях (енергетика, торгівля, транспорт) без утиску для інших міжнародних зобов"язань держав-учасників організації.

Відмічено, що прийняте рішення про розробку і реалізацію угод про Кільцеву чорноморську магістраль, морські шляхи, Трансєвропейську мережу і комунікативно-транспортне сполучення між Європою та Азією. Буде забезпечено створення потужної мережі морських шляхів між країнами Чорного моря. Досягнута домовленість про уніфікацію і спрощення законодавства у сфері митниці і торгівлі. Крім того, країни-члени посилять роботу в напрямі членства в Всесвітній торговій організації. У декларації також відображена необхідність посилення діяльності РМЗС ОЧЕС, створення Міжнародного центру морських досліджень, розширення зв"язків між ОЧЕС та ООН і ін. питання.

А також запропонували раді міністрів закордонних справ скоректувати цілі і робочі процедури економічного порядку денного ОЧЕС з урахуванням того, що за останні п"ять років регіон поліпшив свої економічні показники і став одним з регіонів миру, що найшвидше розвивалися, досягнувши належного рівня макроекономічної стабільності і відповідального управління фінансами, повідомляє РІА Новости.

Зараз ви читаєте новину «Країни ОЧЕС закільцюють Чорне море». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 58309
Голосування Підтримуєте введення біометричного контролю на кордоні з РФ?
  • Підтримую. Тепер потрібно заборонити українцям їздити в Росію
  • Ні, нічого не дасть крім черг на кордоні
  • Потрібно вводити візовий режим
  • Краще заборонити росіянам в'їзд в Україну
  • Це нічого не дасть. Злочинці з РФ все рівно знаходитимуть способи потрапити в Україну
  • Досить повністю припинити транспортне сполучення з РФ
  • Сумнівне рішення. Такий контроль ще більше провокуватиме Росію. Можливе загострення на Сході
Переглянути