Через соціально-економічну кризу, спровоковану пандемією, в Україні за межею бідності можуть опинитися 6 млн людей.
Аналітика свідчить, що рівень бідності зросте з 27% до 44%, повідомляє Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ).
Висновки організації базуються на макропрогнозі Кабінету міністрів України. Передбачають, що вплив на дітей буде відчутнішим - із 33% до 51%. Це означає, що скрутне фінансове становище очікує кожну другу родину з дітьми.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні може виникнути дефіцит води: РНБО б'є на сполох
"ЮНІСЕФ стурбований, що погіршення економічної ситуації матиме найбільш руйнівний вплив на багатодітні сім'ї, одиноких батьків із дітьми, родини з дітьми до 3 років та одиноких пенсіонерів віком за 65 років", - написали в офіційному пресрелізі організації.
ЮНІСЕФ закликає президента, парламент, уряд та місцеву владу вжити термінових ефективних заходів соціального захисту для пом'якшення наслідків Covid-19.
"Незважаючи на наявні обмеження державного та місцевих бюджетів, подолання дитячої бідності повинно стати головним пріоритетом, інакше в довгостроковій перспективі неминучі проблеми розвитку для всієї країни. Йдеться, у тому числі, про збільшення кількості дітей в інтернатних закладах, еміграцію, проблеми зі здоров'ям та економічним становищем родин, а також перешкоди розвитку дитини", - написали у зверненні.
Організація наполягає на необхідності розробки короткочасної та довготривалої стратегії соціального захисту. Пропонується розглянути можливість тимчасової універсальної виплати всім домогосподарствам із дітьми. Також необхідно розширювати наявні програми підтримки сімей. Зокрема, збільшити щомісячні виплати допомоги при народженні дитини.
"Міжнародний досвід підтверджує, що поєднання грошових виплат із локальними механізмами соціальних послуг є найуспішнішою системою соціального захисту", - кажуть в ЮНІСЕФ.
Через пандемію коронавірусу від голоду цьогоріч можуть постраждати майже чверть мільярда людей на планеті. Щоб запобігти голоду, Всесвітня продовольча програма ООН розміщує тримісячний запас продовольства у найвразливіших країнах.
Коментарі