При цьому офіційні кандидати на вступ Туреччина, Хорватія і Македонія - набрали відповідно 34%, 12% і 5%.
Крім того 11% жителів ЄС як і раніше вважають Румунію і Болгарію претендентами на вступ до Євросоюзу, хоча ці країни увійшли до нього з початку 2007 року. Серед названих також ще старіші члени ЄС: Польща (7%), Угорщина (6%), Чехія і Литва (5%) і ще ціла низка інших країн, що вступили в Євросоюз ще в 2004 році.
Серед інших країн в опиті були також названі Албанія (7%), Сербія (6%) і Білорусія (5%).
Згідно дослідженню, показники України значно вище серед 12 нових членів ЄС - 21%, тоді як в 12 країнах-старожилах вона набрала лише 7%. Найбільші показники для України продемонстрували опити в Польщі (31%), Словаччині (22%) і Латвії (21%), найменші - в Іспанії (3%), Великобританії, Бельгії і Австрії (4%).
У теж час Україна отримала кращий результат відповідає жителів ЄС на питання, які з країн вони вважають сусідами Євросоюзу - 57%, тоді як у Росії 55%, Білорусії - 49%, Молдавії - 37%. При цьому не рахують Україну сусідовому ЄС лише 28% респондентів, тоді як для Росії цей показник 33%, Білорусії - 34%, Молдавії - 42%.
Кращий показник по цій відповіді Україна отримала в Польщі (89%), Словаччині (86%) і Угорщині (84%), гірший - в Італії (36%) і Ірландії (45%).
Всього було опитано 26,66 тис. чоловік: в середньому по 1 тис. чоловік в країні.
Україна неодноразово заявляла про свої євроінтеграційні устремління, проте Євросоюз поки пропонує Києву політику добросусідства в рамках поглибленої угоди про партнерство і співпрацю. В той же час Європарламент влітку цього року рекомендував Раді ЄС і Єврокомісії розглянути можливість надання Україні перспективи членства, повідомляє "Інтерфакс-Україна".
Коментарі