Ексклюзиви
середа, 04 листопада 2009 10:58

Клод Леві-Строс прожив більше 100 років

Клод Леві-Строс прожив більше 100 років

Французький антрополог і філософ, один із засновників структуралізму Клод Леві-Строс помер у віці 100 років. Смерть настала проти ночі на 1 листопада, однак про неї стало відомо тільки зараз. 101 рік вченому виповнився б 28 листопада.

Великий француз виявив, що первісні і сучасні люди мислили і мислять однаково, хоча повторювані розумові операції можуть знаходити різноманітне матеріальне вираження. Це привело його до висновку про те, що структура мислення однакова у всіх людей, хоча форми її вираження відрізняються в різних культурах.

Леві-Строс народився в Брюсселі, а дитинство і юність провів у Парижі. Він навчався на філософа і правознавця в Сорбонні, багато подорожував по Південній Америці, вивчаючи побут місцевих індіанців; дані, зібрані під час експедицій, лягли в основу багатьох книг вченого. Цивілізованість відображалася в орнаментах, в одязі, довів він.

Цивілізованість відображалася в орнаментах, в одязі

У 1949 році Леві-Строс випустив знамениту монографію "Елементарні структури спорідненості", в 1955 році - книгу "Сумні тропіки". Наприкінці 1960 - початку 1970-х років вийшла його узагальнююча чотиритомна праця "Міфологіки".

Вченого називають творцем і найяскравішим представником таких галузей гуманітарного знання, як структурна антропологія та наратологія.

Значний вплив на Леві-Строс надали методи структурної лінгвістики, розроблені, зокрема, російським емігрантом Романом Якобсоном (він і автор "Сумних тропіків" були співавторами). Роботи Леві-Строс мали значний вплив на "ліву" думку другої половини XX століття.

 Клод Леві-Стросс мав двох синів, повідомляє Telegraph.

За матеріалом: Telegraph

Зараз ви читаєте новину «Клод Леві-Строс прожив більше 100 років». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути