Пʼятниця, 18 липня 2008 13:47

Китайці навчилися ловити блискавку

Китайці навчилися ловити блискавку
Китайські учені розробили технологію використання енергії блискавки з науковою та промисловою метою.

"Нова розробка дозволяє ловити блискавку в повітрі та перенаправляти її в колектори на землі для досліджень і використання", - повідомив співробітник інституту атмосферної фізики Це Сюшу.

Для захоплення блискавки використовуватимуться оснащені спеціальними громовідводами ракети, які запускатимуть в центр грозової хмари. Ракета Yl-1 має стартувати за декілька хвилин до удару блискавки.

"Перевірки показали, що точність запусків складає 70%", - повідомили розробники апарату.

Енергія блискавки, а також електромагнітне випромінювання, що виробляється нею, використовуватимуться для генної модифікації сільськогосподарських порід та виробництва напівпровідників.

Крім того, нова технологія дозволить значно понизити економічний збиток від гроз, оскільки розряди йтимуть в безпечні місця. Дослідники також намагаються знайти спосіб використання блискавок в енергетиці. За даними учених, один розряд блискавки проводить мільярди кіловат електрики. По всьому світу кожну секунду відбувається 100 ударів блискавок - це величезне джерело електроенергії, повідомляє Подробности.

Зараз ви читаєте новину «Китайці навчилися ловити блискавку». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода