В тому випадку, якщо авіаносець буде побудований і увійде до складу флоту, він дозволить озброєним силам Китаю вести бойові дії далеко у відкритому морі, включаючи регіони, які недоступні для літаків, що базуються на наземних аеродромах.
Проте, на думку військових аналітиків, швидше за все, він повинен стати засобом заборони США у разі початку конфлікту навколо Тайваню, який Китай вважає своєю територією. Такий корабель також може дати країні істотну перевагу в можливих конфліктах з сусідами в Південно-китайському морі.
Нагадаємо, що інформація про плани китайських військових побудувати власний авіаносець водотоннажністю 78 тисяч тонн з"явилася в 2005 році. Але вона була спростована оборонним відомством країни.
Згідно з іншими джерелами, Китай планував до 2010 року модернізувати важкий авіаносний крейсер "Варяг", який був придбаний в 2001 році у України і переобладнаний в казино. Деякі ресурси стверджували, що перший китайський авіаносець повинен бути побудований до 2020 року і його водотоннажність складе 93 тисячі тонн.
Авіаносці сьогодні стоять на озброєнні 9 держав - США, Великобританії, Франції, Росії, Італії, Індії, Іспанії, Бразилії і Таїланду. Деякі країни також використовують кораблі, здатні перевозити велику кількість вертольотів. Будівництво авіаносців і авіаносних крейсерів вважається дорогим і довгим процесом, через що деякі держави вважають за краще купувати вживані судна за кордоном, повідолмяє Лента.ру.
Коментарі