Морський коридор у Чорному працює тому, що Росія не може дістати до більшої частини маршруту.
Про це розповів речник ВМС України Дмитро Плетенчук, передає "РБК-Україна".
"Основна складова успіху - це те, що більша частина нинішнього коридору пролягає через територіальні води країн-членів НАТО: Румунія, Болгарія, Турецька Республіка. Територіальні води - 12 морських миль від узбережжя, згідно з міжнародним законодавством, є суверенною територією держави", - сказав він.
У територіальних водах діє такий само правовий режим, як і у самій державі.
"Це все одно, якби ви потрапили на суходіл цієї країни. І для Росії ця територія залишається недоторканою", - пояснив Плетенчук.
Російська пропаганда може розкидатись погрозами, але у реальності Москва не стане вступати у конфронтацію з НАТО.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Морський коридор майже вийшов на довоєнний рівень
"Відповідно, залишається та частина, яка в нашій акваторії, по якій ворог намагався досить довго працювати", - сказав він.
Росіяни запускають туди балістику, але більшість ракет ми збиваємо на підльоті.
"Вони пробували мінувати цю ділянку - досить тривалий час з літаків Су-24 вони скидали донні міни в контейнерах. Але після того, як збили той Су-24, вони передумали. Були випадки, коли вони наближались літаками стратегічної авіації, наприклад, Ту-22, але потім вони теж цю ідею покинули. У повітрі панує російська авіація, проте повітряні атаки ми здебільшого відбиваємо. А влучити в судно під іноземним прапором вони теж не хочуть", - додав він.
Мінною безпекою, протидиверсійною діяльністю, патрулюванням та конвоюванням займаються Військово-морські сили власними силами та ресурсами.
"Більше того, був період, коли російські судна, що йшли або з наших окупованих територій, або з РФ до Босфору теж ховались від нас в територіальних водах Туреччини, розуміючи, що там їх ніхто не зачепить", - підсумував Плетенчук.
Асамблея Міжнародної морської організації ухвалила резолюцію на підтримку українського успіху з відновлення судноплавства й роботи нового "зернового коридору", розповів президент України Володимир Зеленський.
Тепер організація буде оцінювати, якої технічної допомоги потребує Україна для нормальної роботи морського коридору.
Коментарі