Резюме – чи не найголовніша річ, від якої залежить, чи візьмуть вас на роботу.
Саме воно формує перше враження про людину і впливає на шанси потрапити на співбесіду. Сайт "Дія. Безбар'єрність" опублікував поради щодо резюме.
Зробіть резюме унікальним для конкретної вакансії
Перш ніж надіслати резюме роботодавцю, ви маєте пересвідчитись, що з документа зрозуміла ваша відповідність умовам, вказаним в оголошенні. Якщо вакансія передбачає три роки певного досвіду – підкресліть, що ви його маєте.
Перелічіть здобутки й обовʼязки
У резюме варто не лише перелічити компанії, у яких ви працювали, але й окреслити вашу сферу відповідальності.
Що саме ви робили на попередній роботі? Чи вплинула вона на підняття продажів?
Або ваш відділ розширився з двох людей до 10? Якщо ви хоча б трохи дотичні до цих досягнень, варто це вказати. Не соромтесь ділитися результатами своєї роботи.
Перевірте документ на помилки
Варто перевірити всі дієслова у резюме.
Коли йдеться про попередні місця роботи, варто розповідати про них у минулому часі, а про чинне місце роботи (якщо таке є) – у теперішньому.
У всьому резюме має бути один стиль оповіді. Якщо десь використовуєте скорочення, варто використовувати їх і надалі в усьому документі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: До чого може призвести сидячий спосіб життя і як більше рухатися – п'ять порад
Уникайте неправдивої інформації
Якщо є сумніви у певних здібностях чи бачите, що написані навички не відповідають дійсності – краще прибрати їх з резюме.
Під час співбесіди вас можуть легко перевірити, наприклад, на знання англійської чи спеціального програмного забезпечення на тому рівні, який вказано у резюме.
Вкажіть тільки головні контакти
Не варто вказувати у резюме всі свої соціальні мережі й електронні адреси.
Краще обрати тільки ті, якими ви користуєтеся щодня. Якщо йдеться про соцмережі, то посилання на них потрібно залишати, тільки якщо роботодавець зможе дізнатися про вас там щось корисне. Це допоможе налагодити контакт іще до співбесіди.
Подбайте про форматування
Резюме має бути зручним для читання, тому варто обрати для нього відповідний формат – великі поля, не дрібний і не величезний шрифт, достатні інтервали між рядками.
Бажано структурувати резюме і виділити підзаголовки, аби важлива інформація не загубилась у тексті. Додайте маркери списку, якщо пунктів багато.
При цьому резюме має бути лаконічним і вміститися на одній, максимум двох сторінках. Якщо резюме потрібно друкувати, то робити це краще на білому папері, аби весь текст можна було без проблем прочитати.
Тютюн негативно впливає на роботу мозку. Вживання нікотину може призвести до проблем з пам'яттю, концентрацією і навчанням.
Здоровий сон дає сили долати стрес, мати гарний настрій і міцний імунітет. Центр громадського здоров'я опублікував поради для здорового сну.
Коментарі