Цієї ночі, 29 березня Україна перейшла на літній час. Стрілки годинників перевели на годину вперед о 3:00 ранку.
Переведення стрілок завжди несе зміну ритму життя, а отже додатковий стрес. Хоча під час карантину цей стрес торкнеться вас набагато менше. Є кілька простих порад як пережити перехід на літній час з найменшими наслідками для здоров'я, пише nv.
Свіже повітря
Свіже повітря і регулярні прогулянки повинні бути невід'ємною частиною здорового способу життя кожної людини. В умовах, коли можливість виходити з дому обмежена, частіше провітрюйте помешкання.
Однак коли попереду — зміна режиму дня, то ж знайдіть можливість для піших прогулянок. В ідеалі, це варто зробити за тиждень до переведення стрілок на літній час. Якщо немає можливості для прогулянки, провітріть і 2−3 рази в день виконайте 15−30-хвилинну гімнастику.
Лягайте раніше
Приблизно за тиждень до майбутнього переведення годинників варто почати лягати спати раніше.
Таким чином ваш організм зможе заздалегідь адаптуватися до переведення годинників на літній час і прийдешнього зрушення в розпорядку дня.
Знижуйте навантаження
Як би смішно це не звучало, але постарайтеся уникати стресу і знижувати навантаження на мозок і нервову систему в дні, що передують переведенню годинників, а також в перші тижні після нього.
Дослідники з'ясували, що в перші дні після переведення стрілок на літній час кількість нещасних випадків на виробництвах зростає на 5%. Варто дати організму можливість пристосуватися до нового розпорядку дня. Особливо це актуально для людей похилого віку та тих, хто має захворювання серцево-судинної системи.
Ризик інсультів після переходу на літній час зростає на 8%.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Не вживайте алкоголь і говоріть по телефону - як правильно пережити карантин
Увага до їжі
Постарайтеся не посилювати стрес, який викликає в організмі перехід на літній час, додатковим стресом від неправильного харчування.
Варто виключити жирну і гостру їжу, їсти менше солодкого. Оскільки після зими натуральних овочів з вітамінами мало, логічно почати приймати вітаміни в таблетках.
Не сідайте за кермо
Зазначена вище рекомендація про піші прогулянки чудово поєднується і з рекомендацією не сідати за кермо в перші дні після переведення годинників на літній час. Порушення режиму, брак сну можуть спровокувати стан, в якому краще не кермувати машиною. Згідно зі статистикою, в перші дні після переведення годинників кількість ДТП на дорогах зростає.
Відмовтеся від кави і алкоголю
Медики також рекомендують в перші дні після переходу на літній час відмовитися від кави та алкогольних напоїв. Вони можуть негативно впливати на нервову систему та посилити стрес від зміни розпорядку дня.
29 березня Україна перейшла на літній час. Стрілки годинників перевели на одну годину вперед.
Україна переходить на літній час щороку в останню неділю березня, а на зимовий - в останню неділю жовтня.
Коментарі