Українські біженці у Польщі можуть отримати безкоштовне житло на 120 днів, після цього квартиру треба шукати самостійно.
Для цього можуть статися у пригоді спеціальні проєкти та ресурси з оголошеннями, пише Inpoland.
Житло за локацією та бюджетом
Українці створили спеціальний безкоштовний додаток для пошуку житла RentMe. У ньому можна переглянути оголошення з найбільших польських сайтів оренди житла Otodom, Gratka, OLX, Morizon та Domy. Варіанти можна підбирати відповідно до регіону та бюджету. Також там вказані контакти власників нерухомості.
Житло із сусідами
Французька неприбуткова організація Eu4ua допомагає українським біженцям знайти житло в європейських країнах, у тому числі й у Польщі.
Вона публікує інформацію про європейські родини, які готові безкоштовно прийняти у себе українців. Але таких оголошень стає менше.
Нещодавно з'явилась функція пошуку співмешканців для спільної оренди. Пошук ведеться з урахуванням бажаного місця та періоду оренди, статі потенціального сусіда, наявності дітей та домашніх тварин, бюджету тощо.
Платформа перевіряє кожного господаря, але слід дотримуватись розміщених на платформі правил безпеки.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Польща з наступного року припиняє підтримку українських біженців
Соціальне житло для родин
Благодійний фонд Habitat for Humanity Poland у межах співпраці з IOM Polska допомагає шукати житло сім'ям з України.
Модель соціальної оренди полягає у посередництві між власниками помешкань і людьми, які втратили своє житло або мають низький дохід.
Взяти участь у програмі можуть українці, які:
мають документальне підтвердження перетину кордону після 24 лютого 2022 року,
проживали та виїхали із зони безпосереднього ураження бойовими діями,
є одинокою матір'ю, батьком чи опікуном з дитиною/дітьми, або родиною, що складається з кількох осіб, або особою, яка потребує постійної підтримки разом з опікуном, який її підтримує,
мають можливість та бажання працювати, що підтверджується заявою учасника або пред'явленням трудового договору/ договору підряду /іншого документа, що підтверджує заробіток,
декларують бажання перебувати в Польщі якнайменше три місяці.
Допомогою у певних випадках можуть скористатися люди, що не відповідають критеріям, але перебувають у складній життєвій ситуації через вік, стан здоров'я тощо.
Європейська комісія запропонувала продовжити тимчасовий захист для українців, які виїхали до Європейського Союзу через російську агресію, з 4 березня 2024 року до 3 березня 2025 року.
Цей крок забезпечить певність і підтримку для понад чотирьох мільйонів осіб, які користуються захистом у всьому ЄС, сказали у Брюсселі.
Коментарі