
Сьогодні у православних і греко-католиків розпочався Великий піст. Він триває 7 тижнів - 48 днів підготовки до згадки про страждання Христа і Страсного тижня. Завершується Великоднем, який припадає цьогоріч на 16 квітня.
Суть Великого посту - очищення душі й тіла через самообмеження, зокрема й щодо харчування. Це найголовніший християнський піст, який ще називають "Чотиридесятниця".
Традиції і правила Великого посту
Перед початком посту обов'язково потрібно попросити благословення у священнослужителя, сповідатися і причаститися.
Християни дотримуються посту, утримуючись від їжі тваринного походження і вина. Рибу дозволяють їсти на свята Благовіщення Пресвятої Богородиці і Входу Господня в Єрусалим або Вербну неділю. Один раз - у Лазареву суботу. В піст можна їсти ікру риби. Особливо строго віряни дотримуються першої і Страсної седмиці Великого посту. Виняток становлять люди похилого віку, хворі, маленькі діти, вагітні жінки, а також ті, хто подорожує.
Водночас у церкві закликають не плутати піст і дієту, зазначаючи, що головне в пості - молитва, духовне очищення і вдосконалення себе в прагненні уподібнитися Христу.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як харчуватися у Великий піст
Допомагайте людям. Якщо вас попросять по допомогу, зробіть все можливе.
Щотижня відвідуйте літургії і щодня відводьте час для молитви.
Заборони в Великий піст
Надмірні веселощі. У ці дні не бажано багато веселитися, оскільки для веселощів відведена Масляна і буде відведений цілий тиждень Великодня.
Забороняють не лише їсти жирну і тваринну їжу, а й вживати алкоголь. Дозволяють пити червоне вино, але не кожен день і лише трохи.
Помста, ненависть, злоба. Особливо погано, коли ви злитеся на близьких людей. У Великий піст це особливо важливо. Творіть добро і не дозволяйте негативним емоціям заволодіти вами. Не допускайте гучних розмов, лихослів'я і конфліктів.
Не можна тримати образи, злості, мститися, думати про погане. Також потрібно позбутися заздрощів і не брехати.
Коментарі