Ексклюзиви
Понеділок, 20 серпня 2007 09:05

Кабмін готує Україні новий герб

Кабмін готує Україні новий герб
Кабінет міністрів затвердив положення про комісію з підготовки та проведення конкурсу на кращий ескіз великого Державного Герба України.

Текст відповідної постанови підписаний прем"єр-міністром Віктором Януковичем 15 серпня цього року.

Згідно з постановою, комісія з підготовки та проведення конкурсу на кращий ескіз великого Державного Герба є консультативно-дорадчим органом при Кабінеті міністрів, утвореним відповідно до розпорядження Кабміну від 16 травня 2007 року з метою забезпечення проведення кваліфікованої та об"єктивної експертизи проектів ескізів великого Державного Герба України.

Основним завданням комісії є відбір проектів ескізів, поданих на конкурс на кращий ескіз великого Державного Герба, та визначення його переможців.

Згідно з положенням, комісія бере участь у розробленні програми та умов проведення конкурсу, зокрема вимог до проектів ескізів великого Державного Герба та критеріїв їх оцінки, розглядає та проводить експертизу проектів ескізів, поданих на конкурс, здійснює їх відбір, підбиває підсумки та визначає переможців конкурсу, визначає кращий ескіз.

Комісія ухвалює рішення відкритим голосуванням простою більшістю голосів присутніх на засіданні членів комісії. У разі рівного розподілу голосів вирішальним є голос головуючого на засіданні.

Рішення комісії щодо підсумків конкурсу приймається таємним голосуванням двома третинами голосів присутніх на засіданні членів Комісії.

Комісію очолюватиме віце-прем"єр-міністр. Персональний склад комісії затверджуватиметься Кабміном, а її діяльність здійснюватиметься на громадських засадах. При цьому члени Комісії не мають права консультувати учасників конкурсу.

Згідно з розпорядженням, очолюватиме комісію з підготовки і проведення конкурсу на кращий ескіз великого Державного Герба віце-прем"єр-міністр Дмитро Табачник. До її складу включено міністра культури і туризму Юрія Богуцького, міністра юстиції Олександра Лавриновича, а також представників секретаріату президента, вищих органів виконавчої влади, наукових установ.

Як відомо, згідно з розпорядженням Кабміну від 16 травня, Міністерство культури і туризму до 1 серпня 2007 року повинне було підготувати положення про комісію з підготовки та проведення конкурсу на кращий великий Державний Герб України, до 1 вересня 2007 року – розробити та затвердити умови проведення конкурсу.

Конкурс на кращий великий Державний Герб України триватиме впродовж 2007-2008 років. До 1 лютого 2009 року Міністерство культури і туризму має подати до Мін"юсту пропозиції за результатами конкурсу для врахування їх під час розроблення законопроекту про великий Державний Герб.

Протягом 2 місяців після надходження відповідних пропозицій Мін"юстї має розробити та подати на розгляд Кабміну законопроект про великий Державний Герб України, повідомляє УНІАН.


Зараз ви читаєте новину «Кабмін готує Україні новий герб». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

7

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 12678
Голосування Підтримуєте введення біометричного контролю на кордоні з РФ?
  • Підтримую. Тепер потрібно заборонити українцям їздити в Росію
  • Ні, нічого не дасть крім черг на кордоні
  • Потрібно вводити візовий режим
  • Краще заборонити росіянам в'їзд в Україну
  • Це нічого не дасть. Злочинці з РФ все рівно знаходитимуть способи потрапити в Україну
  • Досить повністю припинити транспортне сполучення з РФ
  • Сумнівне рішення. Такий контроль ще більше провокуватиме Росію. Можливе загострення на Сході
Переглянути