Незгодні із цією ініціативою члени урядової коаліції пообіцяли більше не блокувати слухання з цього питання, передає "Бі-Бі-Сі".
Таких домовленостей було досягнуто в Ізраїлі у ході позачергових міжміністерських слухань, присвячених темі безвізового режиму з Україною.
За два тижні усі відповідні відомства мають провести додаткові консультації.
Принципової домовленості щодо скасування візового режиму було досягнуто на початку грудня у ході переговорів, які відбулися в Києві між главою МЗС Ізраїлю Авігдором Ліберманом і прем"єр-міністром України Юлією Тимошенко.
Тоді ж було визначено і термін підписання офіційної угоди - червень 2010 року, повідомив міністр закордонних справ Ізраїлю Авігдор Ліберман, посилаючись на модель переговорів щодо візового питання з Росією.
"За нашим попереднім досвідом, це зайняло у нас тоді з Росією півроку. Це відпрацювання таких технічних деталей. Сподіваюся, ми зможемо втриматися у цих рамках у всьому, що пов"язано з Україною", - сказав він.
Втім, спроба голови ізраїльського МЗС винести це питання на розгляд Кабміну наштовхнулася на різку незгоду міністра внутрішніх справ країни Елі Ішая. Перше засідання Кабінету міністрів Ізраїлю з цієї теми мало відбутися ще наприкінці грудня.
Проте, міністр Ішай щоразу блокував внесення української теми у порядок денний засідання уряду. Свою позицію він аргументував тим, що запровадження безвізового режиму з Києвом неодмінно призведе до збільшення криміналу й виникнення відкритого ринку торгівлі живим товаром.
Різкі вислови Ішая викликали хвилю обурення серед інших учасників коаліції.
Прем"єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху призначив міжміністерські слухання, аби й противники, і прибічники безвізового режиму виступили з власними аргументами.
Представники МЗС і Мінтуризму Ізраїлю переконують, що скасування віз не лише полегшить доступ українським прочанам до християнських святинь та ізраїльським до юдейської святині в Умані, але й принесе суттєві прибутки економікам обох країн.
Посол України в Ізраїлі Ігор Тимофєєв також вважає, що скасування віз - "процес обопільно вигідний" для України т Ізраїлю.
Коментарі
1