Масштабне дослідження питання про те, як вік батьків впливає на вірогідність появи у дитини проблем при народженні, виявило, що на найбільшу небезпеку наражаються ті малюки, чиїм батькам ще не виповнилося двадцяти років. Діти молодих батьків на 22% частіше вмирають в перші чотири тижні життя, а шанси померти в перший рік життя у них на 41% вище, ніж у тих, чиїм батькам за двадцять. Крім того, у них більше вірогідність народитися раніше терміну і з недоліком ваги.
При цьому якщо чоловікові за сорок, ризик уроджених захворювань у дитини не підвищується.
Вік всіх матерів, що брали участь в дослідженні, складав від 20 до 29 років, щоб виключити вплив віку матері на результати. Очолювавший групу учених професор Ши Ву Вень з Дослідницького інституту охорони здоров"я в Оттаві, Канада, говорить, що отримані висновки мають велику цінність. "Хоча ризик у більшості окремих випадків зростає ненабагато, для суспільства в цілому він величезний, якщо виявлене нами підвищення небезпеки дійсно пов"язане з віком батька".
Ймовірно, проте, що свою роль відіграють і соціальні чинники. Батьки-підлітки в більшості випадків бідніші, ніж чоловіки старше сорока, у них гірше з освітою, вони рідше забезпечують своїм вагітним дружинам медичну допомогу, яка б дала ззмогу уникнути проблем у дитини.
"Легко сказати, ніби справа в сперматозоїдах молодого батька, ніби вони в чомусь ненормальні", - говорить Алан Пейсі, викладач андрології у Шеффілдському університеті. "Але цьому протирічать данні безлічі досліджень, що показали, що в ДНК статевих клітин у чоловіків з віком зростає число дефектів".
Набагато переконливіше пояснення полягає в тому, що старші чоловіки просто мають більше можливостей підтримати своїх вагітних дружин, чим молоді. Судячи з усього, діти старших батьків починають життя у вигідніших стартових умовах, повідомляє NEWSru.com.
Коментарі