"Дві інші ракети будуть запущені, і ми сподіваємося, що перший національний супутник буде виведений на орбіту влітку", - сказав Ахмадінежад.
При цьому він відзначив, що перший штучний супутник Землі повністю сконструйований іранськими вченими, і в Ірані створена вся необхідна інфраструктура для запусків космічних супутників.
"Сьогодні присутність в космосі - насущна необхідність будь-якої країни", - вважає іранський президент.
За словами Ахмадінежада, головне суперництво в науці між державами проходить в космосі, а отримання географічних даних і розвиток телекомунікацій ґрунтуються на космічних технологіях.
"Ми успішно провели запуск ракети в космос, внаслідок чого іранські учені на землі отримали необхідні дані", - повідомив президент Ірану.
У понеділок, 4 лютого, в Ірані був успішно проведений випробувальний пуск ракети "Кавешгяр-1" ("Дослідник"), призначеної для виведення на орбіту першого національного штучного супутника Землі. Того ж дня пройшла урочиста презентація першого іранського супутника "Омід" ("Надія") призначеного для науково-дослідних цілей в космосі й здатного літати на низьких навколоземних орбітах.
Ця подія викликала стурбованність на Заході та в Росії, оскільки, на думку експертів, запуск подібної ракети означає, що Тегеран близький до створення балістичних ракет великої дальності. Міжнародне співтовариство побоюється, що під прикриттям реалізації національних атомної і ракетної програм Тегеран прагне до створення ядерного боєзаряду і засобів його доставки, повідомляє "РИА "Новости".
×
Коментарі