Про це в середу, 28 жовтня, повідомляє британське видання Guardian.
Як стало відомо газеті, іракський уряд нещодавно обговорював з представниками французької атомної промисловості питання відновлення одного з реакторів, зруйнованих під час війни в Затоці. Також Багдад звертався до Міжнародного агентства з атомної енергетики (МАГАТЕ) та ООН, щоб обговорити можливість зняття заборони на діяльність в атомній сфері.
"Після падіння режиму (Саддама Хусейна) ... ми все більше і більше розуміємо, що нам потрібні ядерні технології. Це питання кілька місяців тому підіймалося у компетентних організаціях", - цитує Guardian іракського міністра науки і технологій Раїда Фахмі.
"Ми співпрацюємо з МАГАТЕ і намагаємося розширити і точно встановити ті сфери, де ми зможемо застосувати ядерні технології в мирних цілях", - додав він.
Як вважає міністр, поновлення атомної програми в Іраку матиме важливе значення для енергетичного сектору країни, сільськогосподарської іригації і допоможе вирішити проблему забезпечення водою населення.
Раніше Ірак володів трьома дослідницькими реакторами в ядерному центрі, розташованому в містечку Ат-Твейта - в 35 кілометрах від Багдада. Один з них було зруйновано ізраїльськими ВПС ще влітку 1981 року.
Коли після першої війни в Затоці було розкрито таємну програму розробки ядерної зброї в Іраку, Рада Безпеки ООН в квітні 1991 року прийняла резолюцію номер 687, згідно з якою Ірак був зобов"язаний припинити всі програми зі створення зброї масового ураження, що означало повне закриття ядерної програми, повідомляє РІА "Новости".
Коментарі
2