Високий рівень забруднення морської води та стічних вод свідчить про наявність в Одеській області всіх умов для поширення інфекційних захворювань, у тому числі холери.
Протягом десятка років у зимовий період з СБО "Північна" йшло скидання стічних вод безпосередньо у море на відстані 250 м від урізу води. Все це призводило до бактеріального та вірусного забруднення морської води в зоні купання. Навіть при зниженні обсягів скидання стічних промислових вод рівень забруднення в такий період настільки високий, що гідрологічні процеси не забезпечували її самоочищення.
За даними моніторингу, бактеріальне забруднення морської води в акваторії пляжів після дощів збільшується від 5-6 і до 1000 разів. Щорічно в літній період підвищується рівень захворюваності серозними менінгітами, галофілезом, пов'язаними з купанням в морі.
За інформацією санепідслужби області, з минулого року скидання стічних вод у море призупинено. Але немає гарантії, що рівень води в Хаджибейському лимані не підніметься, а дамби перебувають в аварійному стані, і тоді скидання знову буде здійснюватися в море.
Забруднюють акваторію Одеської затоки дві міські каналізаційні станції біологічного очищення. СБО "Північна" скидає в море близько 70% стоків на відстані 300 м від урізу води — але тільки взимку. Влітку — в Хаджибейський лиман, який постачає свіжу рибу на прилавки міста. Інша частина стоків цілий рік тече в море з СБО "Південна", на відстані 2 км від урізу води. Якщо ремонт або аварія, стоки скидають неочищеними. Так було в лютому 2008-го і в кінці травня 2010-го. А зливові стоки течуть у море без жодної очистки.
Існують різні шляхи вирішення проблеми стічних вод. Нагадаємо, після робочого візиту до КНР у квітні цього року Микола Азаров розповів про цікавий йому досвід Шанхая — про замкнуті системи очищення стічних вод. Однак замість цього місто вже розпочало будівництва дорогого глибоководного випуску для скидання каналізаційних і стічних вод з СБО "Північна" в Одеську затоку. Потужність 400 тис. кубометрів на добу. У море щодня буде виливатися 210 тис. куб. м недоочищених, незнезаражених стоків. Кошторисна вартість проекту затверджена Кабміном і підписана Азаровим 15 грудня 2010. Чотирикілометрова труба, яку прокладуть по дну моря, обійдеться державі у 585 млн грн.
Нагадаємо, в Маріуполі холера поклала на ліжко 15-го маріупольця
Коментарі
6