субота, 08 серпня 2015 05:27

Guardian змоделював п'ять версій використання ядерної бомби

Guardian змоделював п'ять версій використання ядерної бомби
Фото: Los Alamos National Laboratory

Британське видання змоделювало п'ять версій використання найбільш страшної на даний момент зброї, ядерної бомби. Єдиний раз в історії людства атомну зброю було використано США проти Японії в Хіросімі і Нагасакі. У той же час ядерна бомба "навіть у найбільш ризиковані хвилини холодної війни, начебто кубинського ракетного кризи... не була використана, крім як для випробувань", - відзначає Алекс Веллерстайн в матеріалі для The Guardian, інформує "112". Автор вирішив дослідити можливості використання атомної бомби в сучасному світі, склавши п'ять сценаріїв.

Ядерна війна між великими державами

Оглядач нагадує, що в США і Росії зберігаються тисячі одиниць ядерної зброї, тоді у трьох інших великих ядерних держав (Франція, Китай, Британія) - сотні.

"Напруженість через локальні конфлікти, начебто кровопролиття в Україні, завжди загрожує переростанням в більш великі війни. Військові стратеги називають цей сценарій "ескалацією": одна сторона, можливо, сама того не розуміючи, провокує іншу на трохи більш жорстку відповідь, що веде до нового відповіді і так далі, а зрештою - в гіршому випадку - до повноцінного обміну ядерними ударами, ситуації, в якій можуть загинути мільйони", - зазначає Веллерстайн.

Ядерна війна між малими ядерними державами

Автор зазначив, що Пакистан не раз заявляв про готовність використовувати атомну зброю у випадку масованого неядерного удару. На думку Веллерстайна і багатьох інших експертів, це - найвірогідніший сценарій застосування ядерної бомби у випадку конфлікт двох міноритарних ядерних держав.

Ядерна держава проти неядерної держави

Колумніст не упускає можливість і нападу атомною зброєю на без'ядерну державу. Зокрема він наводить приклади можливої війни між Ізраїлем та його сусідами, або Північної Кореї з Південною Кореєю.

"Складність з цими державами в тому, що неядерная держава може не віддавати собі звіт, де країна, у якої є бомба, провела ту саму межу. Знову такі "асиметрії" підвищують шанси непорозумінь", - пояснює Веллерстайн.

Ядерний тероризм

На думку автора, на даний момент ризик використання терористами, нехай навіть могутньої угрупованням, ядерних технологій для створення зброї, вкрай малий. Тим не менш, він припускає, що екстремісти можуть вкрасти ядерне паливо.

"Не далі як в 2012 році, наприклад, група активістів-пацифістів (в яку входила 82-річна черниця) змогла увірватися в американський Форт-Нокс зі збагаченим ураном", - нагадує Веллерстайн.

Випадкова ядерна детонація

Нарешті, він передбачає найбільш екстремальний сценарій - випадковий вибух. Він зазначає, що в епоху холодної війни, в 1950-60-х, у США розбивалися літаки з атомними бомбами.

"Більш пізні покоління боєголовок створювалися таким чином, щоб можливість випадкового ядерного вибуху була дуже мала. Тим не менш, ми мало знаємо про будову зброї більшості інших країн, а також поняття не маємо, що має для цих країн безпека значення в більшій мірі, ніж це було в США при створенні старих розробок", - зазначає Веллерстайн.

Він песимістично підсумовує, що також мала ймовірність тотального ядерного роззброєння.

"Завжди існує ризик, що якась держава залишить і сховає хоч трохи ядерного палива - на всякий випадок", - резюмував Веллерстайн.

 

Зараз ви читаєте новину «Guardian змоделював п'ять версій використання ядерної бомби». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути