Вантажоперевізники України заявляють про можливість блокування доріг Києва у разі, якщо в найближчі дні не буде виконано всіх їхніх вимог.
Як сказав у середу, 18 лютого, на прес-конференції в Києві представник вантажоперевізників Києва Олександр Марков, ми поки що можемо контролювати ситуацію, поки стримувати, але якщо не буде вжито заходів, ми не зможемо стримувати людей (близько двох сотень вантажівок стоять на кільцевій дорозі під Києвом)".
На його переконання, якщо не буде вжито заходів з боку влади, стримати тих, хто приїхав до Києва висловити свої вимоги, буде практично неможливо.
Разом з тим він додав, що вантажоперевізники не хочуть перекривати вулиці столиці.
У свою чергу, присутній на прес-конференції голова асоціації вантажоперевізників Львівської області Сергій Чепурний зазначив, що якщо через два дні не буде якихось рішень, утримати таку кількість людей буде нереально. "Може просто статися вибух", - підкреслив він.
Також, з його слів, невідомо чим закінчиться перебування фур під Києвом, і це буде залежати від результатів зустрічі, зокрема, з головою Державного комітету з питань підприємництва Олександрою Кужель.
Як зазначив Чепурний, якщо ми в Київ заженемо на проспект Перемоги машини, буде паралізований рух. Якщо не будуть виконуватися наші вимоги, точно зайдемо в місто". Зі слів представника вантажоперевізників Львівської області, виїзд вантажівок на проспект Перемоги біля будівлі Мінтрансу створить дуже серйозні труднощі руху на дорозі.
З його слів, це буде вимушена міра як реакція у відповідь на бездіяльність влади."Якщо через два дні не буде якихось рішень, ви розумієте, що таке кількість людей, така кількість транспорту, котра зараз заходитиме до Києва, втримати нам буде нереально: в усіх є свій біль, свої проблеми і зобов"язання. Те, що кажуть, що банки йдуть на компроміси, пролонгації, перекредитування – неправда. У мене є вже листи про дострокове погашення кредитної заборгованості, є погрози від колекторної компанії. Банки безконтрольно займаються вибиванням грошей, а держава на це закриває очі", - сказав він.
За даними С.Чепурного, акцію підтримують перевізники всіх областей. При цьому він не зміг назвати цифру, скільки всього учасників акції по Україні. "У Києві понад 100 машин, ще десятки по містах", - зазначив він. За його словами, вже зараз вантажоперевізників в областях складно утримувати від того, щоб вони не приїхали до Києва.
У свою чергу представник вантажоперевізників м. Ужгорода Анатолій Артемов зазначив, що рішення про те, що робити з акцією через два дні буде прийняте після зустрічі з головою Держкомпідприємництва Олександрою Кужель. "Ми хочемо піти до О.Кужель, вона має якісь пропозиції, ми хочемо їх почути...", - сказав він.
Учасники прес-конференції нагадали, що їхня акція безстрокова, і вони будуть проводити її доти, доки не будуть задоволені їхні вимоги.
Вантажоперевізники привезли з собою дрова і польову кухню - протестувати обіцяють довго: до тих пір, поки уряд не виконає їх вимоги. Вчора, 18 лютого, опівдні шофери масово натиснули на клаксони, сигналячи 4 хвилини.
"Приїхали ми для того, щоб звернути на себе увагу Юлії Володимирівни. Ми не можемо зараз відремонтувати свої авто, завтра вони через неполадки почнуть падати з мостів, відлітатимуть колеса і "стрілятиме" гума. Розцінки на вантажоперевезення зараз впали, бізнес у замовників зупиняється. Нам доводиться возити вантажі за копійки", - говорить перевізник Володимир Дрож. Страйкувати перевізники мають намір декілька днів і чекають "підкріплення" - майже півтисячі фур з областей.
У свою чергу в центрі зв"язків з громадськістю ГУ МВС України в Києві повідомили, що відслідковують цю ситуацію і спілкуються з представниками вантажоперевізників, які в даний момент перебувають на окружній дорозі.
Також закликали учасників акції не вживати радикальних заходів, щоб потім не нести кримінальну відповідальність.
Як повідомлялося, представники асоціацій та об"єднань вантажних автомобільних перевізників областей України оголосили про проведення з 18 лютого безстрокового Всеукраїнського страйку для привертання уваги влади до проблем у галузі вантажних автоперевезень.
Як повідомив голова страйкового комітету Руслан Капанадзе, основною вимогою для поліпшення умов на ринку автомобільних перевезень є негайна розробка механізму розподілу між державою, банком і позичальником відповідальності з обслуговування кредитів на період кризи.
Разом з тим, за словами Р.Капанадзе, перевізники вимагають встановлення твердих мінімальних тарифів на перевезення вантажів; зменшення фінансового навантаження, а саме: зниження облікової ставки НБУ, надання кредитних канікул на час кризи з нульовою процентною ставкою, зниження процентної ставки на кредити, переведення валютних кредитів у гривневі за курсом валют на час узяття кредиту, пролонгації кредитних договорів на більший термін; прийняття єдиного пакета документів для найманої робочої сили (шоферів) і вантажів.
Також вантажоперевізники вимагають транспортний збір "закласти" в ціну пального і запровадити контроль над його цільовим використанням (при ухваленні мінімальних тарифів на перевезення вантажів); внести зміни до законодавчих актів для боротьби із саботажем і демпінгом на внутрішньому ринку перевезень; поліпшити інфраструктуру і якість доріг; ввести відповідальність за перевантаження автомобілів замовником або одержувачем вантажу; вирішити рух автотранспорту через Київ у денний час для завантаження/розвантаження автомобілів тощо.
Нагадаємо, що 22 січня вантажні автоперевізники Львівської області розпочали попереджувальну акцію протесту проти бездіяльності держави у підтримці перевізників.
5 лютого, в результаті акції протесту автомобілістів, які протестували проти збільшення транспортного збору та податків, в центрі Києва в результаті акції утворився семибальний затор.
За матеріалами Интерфакс-Украина, УНІАН, Сегодня, Главред
Коментарі