середа, 03 лютого 2021 12:46

Держава повинна модернізувати дошкільну освіту – експерт

Держава повинна модернізувати дошкільну освіту – експерт
За новими правилами, якщо приватні садочки хочуть продовжити договір оренди приміщення, вони мають брати участь у конкурсі на ProZorro

У МОН почали реформи дошкільної освіти. В січні вихователям підвищили заробітну платню, а також прийняли новий базовий компонент дошкільної освіти.

Важливою частиною реформ є і налагодження приватного та державного партнерства. Які саме кроки варто зробити уряду, розповів кандидат наук державного управління та засновник приватних дитячих садків "Країна Дитинства" Андрій Буханевич.

За статистикою, близько 70% освітніх проєктів закрилися через те, що не змогли оплатити високу оренду. Особливо ця проблема загострилася в період карантину. Якщо дати приватному сектору можливість орендувати комунальні та державні приміщення за зниженою ціною, а також гарантувати довгострокову оренду без змін умов співпраці, це буде великим кроком для розвитку освітнього бізнесу і збільшення кількості місць для дітей.

В освітніх установ є проблеми і з продовженням наявних орендних договорів. За новими правилами, якщо приватні садочки хочуть продовжити договір оренди приміщення, вони мають брати участь у конкурсі на ProZorro. За словами Буханевича, це позбавить країну великої кількості дошкільних закладів. Якщо будь-який інший бізнес захоче орендувати приміщення дитячого садка, він буде конкурувати з ним через систему ProZorro. Звичайно, дитячий садок не зможе запропонувати таку ж орендну плату як, наприклад, ресторан або супермаркет. В такому випадку дитячому садку або групі доведеться з'їхати.

Необхідно дати приватним дошкільним закладам можливість продовжувати орендні договори з мінімальною бюрократичною тяганиною і без конкуренції в системі ProZorro. Наприклад, якщо приміщення знаходиться на балансі Київради, договір оренди на об'єкт можуть продовжувати рішенням комісії міської ради.

Буханевич наголошує: "Існує проблема, про яку взагалі мало хто говорить – тривалість договору оренди. Так, договір потрібно оновлювати кожні 3 роки. А цикл навчання в дошкільному закладі – 4 роки. За новими законами це означає, що діти можуть не довчитися в садку, адже він буде змушений віддати приміщення новому орендарю". Тому варто робити договори оренди мінімум на 10-15 років, з можливістю оновлення на тих же умовах.

Ще одне рішення, яке дозволить бізнесу розвиватися і забезпечить країну навчальними місцями, яких бракує – це приватизація приміщень. Головна умова – неможливість зміни цільового використання об'єкта. Наприклад, якщо інвестор або засновник хоче приватизувати приміщення групи або будівлю дитячого садка, там завжди має працювати лише дошкільний заклад. Це буде великим кроком назустріч бізнесу, який раніше ніхто не робив.

Дані пропозиції вже знайшли відгук серед підприємців і в Асоціації приватних закладів України. Також підтримав їх і взяв в роботу голова Підкомітету з питань раннього розвитку та дошкільної освіти Володимир Воронов.

Нагадаємо, що підкомітет з питань раннього розвитку та дошкільної освіти був створений у 2019 році. Вперше за історію незалежної України, ранній розвиток дітей став пріоритетним завданням для держави.

Зараз ви читаєте новину «Держава повинна модернізувати дошкільну освіту – експерт». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 79692
Голосування Підтримуєте введення біометричного контролю на кордоні з РФ?
  • Підтримую. Тепер потрібно заборонити українцям їздити в Росію
  • Ні, нічого не дасть крім черг на кордоні
  • Потрібно вводити візовий режим
  • Краще заборонити росіянам в'їзд в Україну
  • Це нічого не дасть. Злочинці з РФ все рівно знаходитимуть способи потрапити в Україну
  • Досить повністю припинити транспортне сполучення з РФ
  • Сумнівне рішення. Такий контроль ще більше провокуватиме Росію. Можливе загострення на Сході
Переглянути