Вівторок, 27 травня 2008 13:21

Генсек ООН готує пропозиції по Косово

Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун "після інтенсивних переговорів з представниками Євросоюзу і інших країн" приступив до підготовки пропозицій по формату міжнародної присутності в Косово. Про це повідомила пріштінська газета "Зері".

Пропозиції, оформлені як послання генерального секретаря, відноситимуться до періоду після 15 червня, коли до Косово набуде чинності нова конституція, що проголошує цю автономію у складі Сербії незалежною державою. Як вказала "Зері", лист генсека повинен бути готовим "на початок червня". Зі своїми пропозиціями Пан Гі Мун "ознайомить президентів Косово і Сербії Фатміра Сейдіу та Бориса Тадіча".

"Як очікується, послання зіграє вирішальну роль в реорганізації міжнародних сил в Косово після 15 червня. Це питання ускладнюється бажанням Пан Гі Муна залишити Місію ООН в Косово і після цієї дати", - пише газета. На її думку, виступивши з посланням, генсек тим самим "візьме на себе правомочність РБ ООН, який через незгоду Росії не зумів прийняти план Мартті Ахтісаарі і припинити дію резолюції 1244". ІТАР-ТАРС.

Зараз ви читаєте новину «Генсек ООН готує пропозиції по Косово». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода