Майстриня Галина Базюнь з райцентру Гайсин на Вінниччині виготовляє авторські ляльки-мотанки. Займатись їх створенням почала під час карантинних обмежень в березні.
"Рукоділля завжди було мені близьке. Бабуся робила дуже гарні кошики з рогози, мама плела спицями і гачком, звісно, і мене навчила. Щодо вишивання, то це ремесло освоїла самотужки. Вишила своїм дітям сорочки і рушники на весілля старшому сину. Щодо мотанок, то бажання їх виготовляти з'явилось давно, а реалізувати змогла лише на карантині".
Голову і тулуб жінка робить традиційним способом. Виготовляє скрутки у вигляді спіралі, що є символом безкінечності.
"Саму ляльку шити не можна, лише намотувати. Всі нитки і одяг мають бути натуральними. Щодо оздоблення, то мої вироби є авторськими. Кожній придумую віночки і вбрання. Сукні, фартухи чи сорочки для мотанок вишиваю під лупою. Орнаменти підбираю українські, але вони дуже мініатюрні. Це дуже кропітка праця", - пояснила майстриня .
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 94-річна Варвара Мацелла планує організувати власну виставку
Галина Базюнь свої роботи приурочує до свят:
"До Дня незалежності виготовила Світораду, були ляльки до Дня вчителя, з нагоди закінчення жнив. А ще цього року дозріли дуже гарні персики і це мене надихнуло на створення виробу".
Зараз жінка готує квіткову серію авторських ляльок-мотанок:
"Буде Ромашка, Волошка, Маківка, Лаванда. Якщо з коронавірусом ситуація покращиться, то мрію навесні організувати власну виставку".
Жінка переконує, аби роботи виходили вдалими, в домі має панувати злагода і спокій.
94-річна майстриня Варвара Мацелла з Києва проводить майстер-класи з виготовлення ляльок-мотанок. Виготовляти ляльки почала, відколи вийшла на пенсію. Робить їх майже 40 років.
Коментарі
1