"Заборона ЄС на продаж зброї Китаю не відповідає політиці побудови всеосяжного стратегічного партнерства з Китаєм і давно не відповідає нинішньому європейсько-китайських відносин", - заявив французький дипломат.
Заборона на постачання озброєнь Китаю були введені Європейським Союзом після подій на площі Тяньаньмень в 1989 році, коли китайський уряд прийняв рішення розігнати вимагаючих демократичних змін студентів пекінських вузів.
Французький дипломат також заявив, що заборона на продаж зброї Китаю суперечить вимогам часу і більше не може відображати сучасну ситуацію у відносинах між ЄС і Китаєм.
Після успішного візиту до Китаю президента Франції Саркозі, під час якого були підписані вигідні контракти на постачання 160 літаків "Аербас" і будівництво двох ядерних реакторів, Франція шукає можливість зняти заборону єдиної Європи і затвердитися на ринку озброєнь, що росте, в Китаї.
Основною перепоною на шляху зняття ембарго ЄС з продажу зброї є блокуюче вето Великобританії, - основного партнера США по НАТО, яким не вигідне військове посилення Китаю в Тихоокеанському регіоні.
Росія, користуючись забороною Європейського Союзу на продаж озброєнь Китаю, стала основним партнером на його внутрішньому ринку озброєнь.
На думку експертів - сходознавців, торгівля зброєю з Китаєм приносить російській скарбниці декілька мільярдів доларів на рік, повідомляє агентство Синьхуа.
Коментарі