Вища влада відзначає важливі для України дати й у той же час дозволяє собі вітати українців зі "звільненням" 1943 року, коли одні окупанти замінили інших. І цим змішує поняття.
Про це в інтерв'ю журналу "Країна" говорить історик Ростислав Мартинюк.
"Рахунки Другій світовій ми склали лише в 1991-му. Як можна переможців голодоморити в 1946-1947 роках? Ми засудили лише 6 окупантів, які, доведено, брали участь в організації Голодомору 1930-х. Цей вирок виніс Київський апеляційний суд наприкінці каденції Віктора Ющенка. Над цим працювала оперативна група СБУ з сотень людей. Україна увійшла в ХХ століття з населенням, яке сьогодні мало б бути таким, як у Великій Британії, - 80 мільйонів. А у нас не більше 25 мільйонів етнічних українців в державі", - вважає він.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зняли анімаційний фільм про Голодомор: пам'яті мільйонів українців
Частина українців досі пишаються радянськими героями, відзначає експерт.
"А ми пишаємося Берестом (1 травня 1945 року українець Олексій Берест разом із росіянином Михайлом Єгоровим та грузином Мелітіоном Кантарією установили над будинком рейхстагу в Берліні радянський прапор. - Gazeta.ua). У нього семеро братів і сестер з восьми померли від голоду в 1932-1933 роках. Він - жертва, людина, яка не мала вибору. Хіба може бути героєм людина, яка його не має? Змушений був голодоморну ганчірку, якою накрили трупи його рідних, заперти в Берліні на споруду. Це трагедія, про яку ще теж треба говорити", - додає Ростислав Мартинюк.
Повне інтерв'ю з Ростиславом Мартинюком читайте у журналі "Країна" від 29 листопада.
Коментарі
3