Російський літака Іл-76, що впав 24 січня у Бєлгородській області злітав, а не сідав.
Заяви про українських полонених на бору є фейком, сказав військовий експерт Олександр Коваленко, передає OBOZ.UA.
Він вказав, що на фото з місця події не видно тіл "десятків людей", про які казали у міноборони РФ.
Характер руйнувань літака, вказує на потужну детонацію.
"Авіацією не перевозять військовополонених. Їх перевозять або залізницею, або автомобільним транспортом. До того ж згідно з повідомленнями міністерства оборони Російської Федерації, на 65 полонених було три конвоїри. Це нереально. Будь-який офіцер федеральної служби охорони розповість, що це мало бути декілька разів більше конвоїв. Не може ж 65 полонених бути під контролем трьох людей. Хай вони й озброєні", - зауважив Коваленко.
Втрата військово-транспортного Іл-76 для Росії є болючою. Це також фактор приниження. Особливо, коли окупанти втрачають авіацію на власній території, начебто прикритій ППО.
Тож росіяни знову почали плодити масу фейків.
"Звісно ж, коли з'явилося перше фото з місця падіння Іл-76, ми не побачили там жодного тіла. Жодного тіла там нема по полю! Хоча це фактично 74 людини мали бути в літаку", - зазначив експерт.
Коли була катастрофа малазійського "Боїнгу" рейсу МН-17 на фото було видно тіла тих, хто перебував на борту. Теж було й з падінням літака з ватажком ПВК "Вагнера" Євгеном Пригожиним. Хоч там було на борту 10 осіб.
"А тут 70, понад 70 тіл - і їх нема на жодному з тих фото, що ми бачили. Це говорить про те, що весь екіпаж перебував безпосередньо в кабіні літака. І загинув у кабіні літака", - підкреслив Коваленко.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Падіння Іл-76 в РФ: в Україні відреагували на заяви російської пропаганди про полонених
Літак злітав, а не приземлявся, як мало би бути у разі гіпотетичної доставки військовополонених для обміну.
"Якби він ішов на приземлення, це можна було говорити про перевезення чогось. Наприклад, якщо вони говорять про військовополонених, то їх перевезли, щоб обміняти. Але, знову ж таки, він повинен був йти на саме приземлення", - підкреслив експерт.
Куди більше схожа на правду версія, що у літаку були ракети для комплексів С-300.
"І ті фото, які ми зараз можемо побачити відкритих джерел, вони демонструють великий розльот саме фюзеляжу. Він не компактно якось розміщується в місці вибуху. Його розкидало по полю кілометрів на п'ять, навіть більше, на 10, за різними джерелами. Отже, це говорить про те, що окрім детонації палива, була ще й детонація боєкомплекту, який був на борту літака. Тому я впевнений, що він перевозив якусь зброю, яка й детонувала", – підсумував Коваленко.
У Росії 24 січня впав військово-транспортний літак Іл-76. Сталося це у Корочанському районі Бєлгородської області.
За деякий час до цього у регіоні було оголошено ракетну небезпеку.
Російські ЗМІ після падіння літака, посилаючись на заяву Міноборони РФ, повідомили, в літаку нібито були 65 українських військовополонених, яких везли на обмін.
Коментарі