Вівторок, 02 вересня 2008 08:26

Євросоюз відкладе переговори про стратегічне партнерство з Росією

Євросоюз відкладе переговори про стратегічне партнерство з Росією
Євросоюз ухвалив рішення відкласти переговори про стратегічне партнерство з Росією до виведення російських військ з території Грузії, заявив глава Єврокомісії Хосе Мануель Баррозо після позачергового саміту ЄС, що пройшов 1 вересня в Брюсселі, повідомляє FrancePresse. Проте, лідери ЄС ухвалили рішення не накладати на Росію міжнародні санкції.

"Давайте не влаштовуватимемо нову холодну війну. Немає сенсу грати м"язами. Демонстрації сили, словесні баталії, санкції та антисанкції - все це нікому не потрібно", - заявив президент головуючої в ЄС Франції Ніколя Саркозі.

Саркозі, Баррозо і представник ЄС з питань зовнішньої політики Хав"єр Солана планують 8 вересня відвідати Росію, щоб упевнитися, що російська сторона виконує план мирного врегулювання конфлікту в Південній Осетії, узгодженого президентами Росії та Франції

Проведення наступного раунду переговорів про стратегічне партнерство ЄС і Росії, призначеного на 15 вересня, залежить від результатів цього візиту.

Нагадаємо, що позачерговий саміт в Брюсселі повинен був виробити єдину позицію Євросоюзу по південноосетинському конфлікту і визнанню Росією незалежності Абхазії та Південної Осетії. Напередодні саміту ЗМІ повідомляли про можливість накладення на Росію санкцій, зокрема, про це заявляв міністр закордонних справ Франції Бернар Кушнер, проте пізніше інформація про санкції була спростована, повідомляє Lenta.ru.

Зараз ви читаєте новину «Євросоюз відкладе переговори про стратегічне партнерство з Росією». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода