Сьогодні єврейська община готується до святкування іудейського Нового року Рош ха-Шана. Напередодні цього свята починається традиційне паломництво до України прихильників однієї з гілок іудаїзму - хасидів.
Традиційним місцем їх паломництва є місто Умань на Черкащині, де похований духовний наставник хасидів, рабин Нахман (Рабі Нахман).
Цього року місцева влада чекає 16 тисяч паломників зі всього світу, повідомили у прес-службі Черкаської обладміністрації.
Свято випадає на 22 вересня - переддень Рош ха-Шана (Rosh HaShanah, в буквальному перекладі - Глава Року). Відзначатимуть його 2 дні - 23-24 вересня. За єврейським календарем наступить 5767-й рік.
Через 10 днів після Рош ха-Шана євреї відзначають Йом Кипур - День спокутування - найсвятіший в іудейському віросповіданні день, який проходить в посту і молитвах.
В основному до України їдуть паломники з Ізраїлю та США.
Іудеї вірять, що саме в перший день нового року Бог завершив створення світу, і щорічно він постає перед Його судом. Тому в ці дні кожна людина повинна дати звіт за минулий рік, розкаятися в поганих вчинках.
У перший вечір Рош ха-Шана прийнято вітати один одного побажанням бути вписаним в Книгу життя. Під час святкової трапези віруючі вмочують хліб в мед, щоб наступаючий рік був солодким. Також існує звичай на Рош а-Шана їсти яблука в меді. З цими традиціями пов"язане побажання "доброго і солодкого" нового року.
На другий день прийнято проводити обряд очищення від гріхів. Віруючі збираються біля доступного водоймища і розкаюються в своїй провині.
Дводенне святкування Нового року пояснюється тим, що іудейський календар не сонячний, а місячний. Оскільки у минулих роках часто бувало скрутно наперед з точністю визначити час молодого місяця, святкували два дні, і ця практика стала традицією, повідомляє Інтерфакс.
Коментарі