В українського війська є багато досягнень у використанні дронів, розробці нових тактик бойових дій.
Втім, на рівні управління армія залишається "старою радянською". Таку думку режисер, командир штурмової роти в 47-й бригаді Олег Сенцов висловив у інтерв'ю "BBC News Україна".
Сенцов відповів на запитання, які шанси в українського війська перестати бути "малою радянською армією". Він зауважив, що армія - це дуже архаїчна, вертикально побудована структура, яка не може зсередини реформуватися. Армія завжди консервативніша за будь-яку іншу державну інституцію.
"Ми маємо багато досягнень у використанні дронів, розробили нові тактики бойових дій, але на рівні управління залишаємося старою радянською армією. Натівського планування та стандартів на загальному рівні немає. Ми далі живемо статутами, написаними в 1990-х, в 2000-х", - зазначив він.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Краще готуватися до 10 років війни та перемогти за рік": Сенцов висловився про мобілізацію
Сенцов зазначив, що загалом це продовження старої радянської традиції.
"Якщо ми йдемо до НАТО, маємо використовувати їхні протоколи", - висловився командир штурмової роти.
Він звернув увагу, що зараз більшість командирів батальйонів - це бойові офіцери. Але у штабах є генерали, які далі працюють по-старому.
"Хтось грає в Жукова. Скандали останнього часу не перші й не останні. Ніхто не хоче повідомляти нагору погані новини. "Ситуація важка, але контрольована" - це вже стало мемом", - сказав Сенцов.
Він зазначив, що в українській армії немає процедури after action review, тобто аналізу помилок після операції на рівні взводу, роти, батальйону.
"Очікується, що ви або виконаєте завдання й тоді ви молодці, або ні. Але на війні далеко не завжди може бути позитивний результат. Потрібно зрозуміти, чому результат негативний", - - додав боєць.
Втрати Російської Федерації у війні втричі більші, ніж у України.
На окремих напрямках фронту вони ще більші, заявив головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський в інтерв'ю The Guardian. Водночас він не назвав конкретну цифру, пояснивши, що втрати є "делікатним питанням у суспільстві".
Коментарі