Ексклюзиви
Вівторок, 10 квітня 2018 17:10

Експерти оголосили результати тестування сметани і масла (Р)

Фахівці Центру експертиз "ТЕСТ" дослідили 13 зразків сметани і 10 зразків масла, придбаних як у магазинах, так і на ринках. "Чистою репутацією" змогли похвалитися далеко не всі протестовані продукти.

  Центр експертиз "ТЕСТ" визначив виробників найякіснішої сметани та масла
Центр експертиз "ТЕСТ" визначив виробників найякіснішої сметани та масла

Для дослідження експерти придбали в магазинах 10 зразків сметани промислового виробництва, ще 3 зразки купили "з рук" на ринках Києва, Львова і Одеси. Уся домашня сметана виявилася небезпечною – в ній знайшли кишкову паличку. Особливо дослідників вразив продукт, куплений на базарі у Києві. Замість обіцяних на словах 15% жиру, в ньому було 12,6% жиру, причому немолочного, з дуже високим вмістом транс-жирів – майже 18% (при нормі для маргаринів не більше як 8%). У продукті виявили надзвичайно мало молочнокислих бактерій, зате була кишкова паличка. Єдиною перевагою такої "сметани" виявилася ціна – продукт коштував набагато дешевше за інші зразки.

"Найдешевші зразки сметани виявилися відвертим фальсифікатом, – відзначив Валентин Безрукий, керівник Центру експертиз "ТЕСТ". – Такі продукти не просто несправжні, вони несуть пряму шкоду організму. Тому наша порада споживачам: як би вам не хотілося заощадити, не купуйте занадто дешеві продукти. Вони і того не варті".

  Центр експертиз "ТЕСТ" визначив виробників найякіснішої сметани та масла
Центр експертиз "ТЕСТ" визначив виробників найякіснішої сметани та масла

Окрім дослідження сметани, провели тестування і вершкового масла. Для цього відібрали 10 зразків продукції: 8 популярних торгових марок з магазинів, ще 2 зразки вагового масла були придбані на ринках Києва і Львова у "бабусь". У продукті перевірили вміст жиру і пошукали рослинні жири. До масла з магазину зауважень не було, на відміну від базарних зразків.

Магазинні зразки, як сметани, так і масла, порадували своєю одноголосною мікробіологічною безпекою і достатнім вмістом корисних мікроорганізмів. Крім того, вони містили тільки молочний жир без жодних домішок і в заявлених кількостях.

Серед відмінників тестування – сметана "Простоквашино". На сьогодні, цей виробник першим серед усіх відкрив перед експертами "ТЕСТу" двері своєї ферми і заводу і успішно пройшов їхню перевірку. Тому сметана була удостоєна знаку "Чистоту збережено".

  Центр експертиз "ТЕСТ" визначив виробників найякіснішої сметани та масла
Центр експертиз "ТЕСТ" визначив виробників найякіснішої сметани та масла

Знак "Чистоту збережено" свідчить про те, що продукт виготовлений з чистого молока. А таке молоко відповідає трьом основним критеріям: воно було отримане від здорових корів, в ньому немає ніяких домішок, воно зберігалося і транспортувалося при правильному температурному режимі.

Експерти рекомендують покупцям уважно ставитися до вибору таких популярних продуктів, як сметана і масло (результати перевірки усіх виробників тут), і нагадують: по-справжньому якісним і безпечним може вважатися продукт, виготовлений відповідальним виробником з чистого молока.

Зараз ви читаєте новину «Експерти оголосили результати тестування сметани і масла (Р)». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 30634
Голосування Підтримуєте введення біометричного контролю на кордоні з РФ?
  • Підтримую. Тепер потрібно заборонити українцям їздити в Росію
  • Ні, нічого не дасть крім черг на кордоні
  • Потрібно вводити візовий режим
  • Краще заборонити росіянам в'їзд в Україну
  • Це нічого не дасть. Злочинці з РФ все рівно знаходитимуть способи потрапити в Україну
  • Досить повністю припинити транспортне сполучення з РФ
  • Сумнівне рішення. Такий контроль ще більше провокуватиме Росію. Можливе загострення на Сході
Переглянути
Погода