У 2018 році одним з основних трендів стане боротьба за людський капітал.
Про це заявив директор напряму внутрішньої і міжнародної політики аналітичного центру "Український інститут майбутнього" Юрій Романенко, повідомляє Укрінформ.
"Перерозподіл робочої сили, боротьба за людський капітал буде одним з ключових трендів, який визначатиме долю регіонів не тільки в наступному році, а всі наступні десятиліття.
Починаючи з 1992 року у нас падає демографічна крива. Офіційно ми скорочуємося на 0,4% за рік", - сказав експерт, зазначаючи, що реально в країні сьогодні проживає близько 35 млн осіб.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Експерт розповіла, скільки українці заробляють у Польщі
Лише близько 6,8 млн осіб у країні продукують додаткову вартість, наголошує він.
"В останньому інтерв'ю Геннадія Зубка, нашого віце-прем'єр-міністра України і міністра Мінрегіонбуду прозвучало, що мінімальний рівень доходів в Україні повинен збільшиться до 16-17 тисяч гривень. Ми повинні вийти на таку зарплату, як у Польщі, мінус 200 євро, що наші емігранти витрачають на житло і їжу. Тобто 500-600 євро - це те, що забезпечує зменшення відтоку українців з країни, а не призупинення цього процесу. Тому що, на підході Німеччина, інші країни Європи, які розуміють цінність української робочої сили, яка дуже невибаглива, дуже легко інтегрується і не приносить тих проблем, які приносять мігранти з Сирії, Близького Сходу", - зазначив Романенко.
З початку 2018 року сезонні працівники в Польщі повинні будуть заплатити за дозвіл на роботу.
Безкоштовні заяви-доручення польських працедавців скасують. Оплата за цей документ складатиме 30 злотих — близько 240 грн.
Нові правила набудуть чинності відповідно до змін до трудового законодавства для іноземців, розповіла директорка Повітового уряду праці в місті Ґруєць Мазовєцького воєводства Мажанна Скочек.
Коментарі