У рішенні суду, який визнав націоналізацію "Приватбанку" незаконною є політичний підтекст.
Говорить в коментарі для Gazeta.ua економіст Андрій Новак.
"Очевидно судді хотіли заслужити лояльне ставлення майбутньої влади. Тож винесли потрібний для Зеленського та Коломойського вирок. У будь-якому випадку далі буде апеляція, яка скоріш за все визнає націоналізацію "Приватбанку" законною. Навіть якщо цього не станеться, буде звернення у Міжнародний суд, на який жодним чином не впливає наша політична кон'юнктура. Він точно підтримає Україну і визнає "Приватбанк" державним", - вважає експерт.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У ЄС висловились щодо ситуації з Приватбанком
Він нагадує, що націоналізацію проводили за підтримки наших західних партнерів - Євросоюзу та МВФ.
"Тоді розуміли, що іншого виходу немає. Банку загрожувала ліквідація. Це б дуже сильно вдарило по банківській системі держави та економічній ситуації.
Зараз, на щастя, відділення банку працюють у звичайному режимі, люди не панікують. Але після оприлюднення рішення суду, зросли відсотки, які ми повинні платити тим, хто купив наші цінні папери. Раніше платили 7-8 відсотків річних, тепер маємо 9", - пояснює Андрій Новак.
На його думку, навіть якщо станеться найгірше і націоналізацію дійсно визнають незаконною усі судові інстанції, МВФ не припинить співпрацю з Україною.
"Вони розуміють, що - це рішення суду і з ним доведеться рахуватися. Адже не влада відмінила націоналізацію і Україна як держава у цьому не винна", - додає експерт.
Окружний адміністративний суд визнав націоналізацію "Приватбанку" незаконною та задовольнив позов його колишнього власника 56-річного Ігоря Коломойського. Таке рішення він прийняв 18 квітня на закритому засіданні.
Коментарі