За її словами, економічний спад призвів до зростання зловживань, відвернув від них увагу і створив нові проблеми. Права людини зневажалися в ім"я безпеки, а зараз під приводом відновлення економіки їх взагалі відсовують на задній план, заявила генсек Amnesty International.
За її словами, ця криза пов"язана не тільки з нестачею продовольства, роботи, чистої води, землі і житла, але і з позбавленням прав та дискримінацією, зростаючою нерівністю, ксенофобією і расизмом, насильством і репресіями по всьому світу.
Генсек Amnesty International перерахувала наступні проблеми з правами людини в світі. Вразливим групам населення і общинам корінних народів відмовляли в елементарних правах на гідне життя, не дивлячись на економічний підйом в таких країнах, як Бразилія, Мексика і Індія. Сотні тисяч мешканців нетрів і сільських жителів були зірвані зі звичних місць проживання під приводом економічного розвитку. Зростаючі ціни на продовольство призвели до розповсюдження голоду і хвороб, а уряди - особливо в М"янмі, Північній Кореї та Зімбабве - використовували продовольство як політичну зброю. Не припинялися дискримінація і насильство стосовно жінок. У зв"язку з напливом мігрантів приймаючі і транзитні країни ввели ще суворіші загороджувальні заходи, щоб не допустити людей на свою територію, причому ЄС очолив процес, домовившись з владою таких держав, як Мавританія, Марокко і Лівія.
У числі інших країн були згадані Китай і Росія. За словами Айріс Кан, ці дві країни - "підтвердження тому, що відкритий ринок так і не призвів до відвертості суспільства". Вона продовжила, що "у всіх частинах світу минулого року правозахисники, журналісти, юристи, представники профспілок та інші лідери цивільного суспільства зіштовхувалися з переслідуванням, нападами і безкарними вбивствами", повідомляє Полит.ру.
Коментарі