
Сьогодні, 4 листопада, православні християни відзначають день Казанської ікони Божої матері. Вона є найбільш шанованою серед вірян.
Також її вважають покровителькою сімей та жінок. У народі свято відоме як "Казанська осіння". За традицією, варто дарувати образ Казанської Божої Матері під час хрещення дитини та вінчання. Gazeta.ua розповідає історію свята та про те, які є заборони цього дня.
За однією з легенд, 1579 року в місті Казань 10-річній Мотроні почала з'являтися Богородиця у снах. Дівчині було сказано піти до воєвод і архієпископа, щоб ті допомогли відшукати святий образ на згарищі. У тому місці, на яке вказала Мотрона, справді віднайшли ікону. Згодом там побудували дівочий Казанський Богородицький монастир, а Мотрона стала там першою монахинею.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "31 день після смерті душі показують пекло" – архієпископ ПЦУ Федір про загробне життя
Цього дня віряни відвідують храми й моляться про захист сім'ї та мир на рідній землі. Також це свято вважають сприятливим для одруження: здавна пари, які хотіли все своє життя прожити в щасті й любові, намагалися вінчатися саме у цю дату.
Що не можна робити у день Казанської ікони Божої Матері
– Не можна працювати та виконувати важку фізичну роботу.
– Ні в якому разі не можна сваритися з рідними й близькими.
– Не можна вживати лайливі слова та бажати зла ближнім.
– Не можна вирушати у подорож чи у відрядження, бо вважається, що тоді шлях буде доволі довгим та складним.
– Не можна плакати й сумувати.
Також у народі вірять, що від погоди цього дня залежить погода всієї зими. Кажуть так: "Що Казанська покаже, те й зима скаже". Якщо сьогодні піде дощ, то варто очікувати скорої зими, а якщо день буде ясним, то це до похолодання.
Дмитрівська батьківська поминальна субота цього року припадає на 5 листопада. Це один із днів, коли прийнято вшановувати пам'ять померлих родичів та молитися за їхні душі. Склалися специфічні церковні традиції поминання покійних.
Коментарі