Експерший заступник голови правління Приватбанку Володимир Яценко зміг переписати частину свого майна на родину вже після офіційного затримання детективами НАБУ.
Увечері 22 лютого та впродовж наступного дня він переписав на цивільну дружину та доньку десятки мільйонів гривень, якими володів через частки в компаніях, повідомляє "Слідство.Інфо".
"Зокрема йдеться про ТОВ "Фінтех бенд" - компанію, яка створювала Монобанк. До цивільної дружини Яценка перейшли його корпоративні права на частку в цій компанії розміром 172 тисячі гривень. Також вона отримала його частку розміром 488 тисяч гривень у компанії "Естейт сіті" і 162 тисячі гривень у компанії "Ейсі дісі процесінг". Це відбувалося у той час, коли затриманий банкір перебував в ізоляторі тимчасового тримання. Компанії переписувалися на підставі нотаріальної довіреності, яку Яценко підписав, ймовірно, напередодні затримання", - йдеться у розслідуванні.
23 лютого на доньку Яценка, Ганну, теж перейшли великі активи у 2 аграрних компаніях. Зокрема доньці повністю перейшла фірма "Улянівка агро", а це 23 об'єкти нерухомості, 500 земельних ділянок і 17 автомобілів. Того ж дня донька отримала від батька 90% компанії "Машівка агро альянс". Ганні Яценко перейшла частка компанії у розмірі 32,5 млн грн, у власності якої 28 об'єктів нерухомості, 2483 земельні ділянки і 64 автомобілі.
Зазвичай у таких справах НАБУ накладає попередній арешт на майно затриманих, а потім звертається до Вищого антикорупційного суду, який вирішує, чи арештовувати майно на постійній основі. У пресслужбі НАБУ журналістам відповіли, що детективи завчасно не ініціювали накладення тимчасового арешту на це майно через завантаженість та інші пріоритети. Водночас у НАБУ повідомили, що їм вдалося заарештувати майно, яке безпосередньо належало Яценку, тобто 8 житлових будинків, 2 квартири, 20 земельних ділянок, 6 автомобілів та 1 судно.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Банкіра Коломойського випустили за 52 млн грн
Яценка підозрюють у незаконному привласненні майна. Близько опівдня 22 лютого в аеропорту "Бориспіль" посадили літак, на якому ексзаступник хотів утекти з України до Австрії на літаку компанії Коломойського.
На початку 2020 року Госпсуд Києва відкрив провадження за позовами низки екстопменеджерів та ексакціонерів Приватбанку про визнання недійсними договорів про придбання акцій, які були укладені у грудні 2016 року під час націоналізації банку. Серед позивачів є і Яценко, який володів міноритарним пакетом акцій фінустанови розміром 0,3%.
Коментарі