пʼятниця, 20 грудня 2024 19:06

"Де є капелан - там є Бог" - Андрій Тищенко

У четвер 19 грудня в Києві в агенції "Інтерфакс-Україна" відбулася пресконференція, присвячена ролі церкви та її самоідентифікації в період війни. Захід зібрав представників духовенства, експертів у галузі релігії та громадських діячів. Учасники обговорили низку важливих питань, зокрема, самоідентифікацію церкви в умовах воєнного стану, її суспільну роль, виклики, що стоять перед духовенством, та шляхи збереження єдності вірян.

Автор: надане Державною службою з етнополітики та свободи совісті
  На пресконференції обговорили роль церкви та її самоідентифікації в період війни
На пресконференції обговорили роль церкви та її самоідентифікації в період війни

За одним столом зібралися і лейтенант капеланської служби, офіцер відділу взаємодії з релігійними організаціями Служби військового капеланства Збройних сил України Сергій Путилін, начальник відділу у справах державної служби з етнополітики та свободи совісті В'ячеслав Горшков, кандидат філософських наук, старший єпископ релігійного об'єднання "Харизматична Євангельська церква України" Андрій Тищенко та багато інших експертів, щоб висловити свою однозначну позицію за часів війни.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Вбили 50 священників і захопили 700 церков"- що роблять російські окупанти на захоплених територіях

"Де є Бог - там є і Божа допомога, і Божий захист, і Божа підтримка, і Боже натхнення. Де є капелан - там є Бог", - зазначив пастор Андрій Тищенко, який є активним помічником Збройних сил України та ледь не щодня відвідує найгарячіші бойові точки. Додавши, що капеланський рух вкрай необхідний під час війни.

Автор: надане Державною службою з етнополітики та свободи совісті
  Андрій Тищенко розповів про важливість капеланського руху під час війни
Андрій Тищенко розповів про важливість капеланського руху під час війни

За часи агресії лише віряни Харизматичної Євангельської Церкви України втратили понад 100 церков.

"Мене суд міста Москви заарештував заочно ще у 2022 році, а інших представників нашої церкви позбавили волі на 3-5 років. У східній частині України знаходилося понад 100 наших церков, і їх усі ми втратили через окупацію російською владою", - повідомив Тищенко.

Автор: надане Державною службою з етнополітики та свободи совісті
  Сергій Путилін: "Ми повинні бути там, де нас найбільше потребують - на передовій, у госпіталях"
Сергій Путилін: "Ми повинні бути там, де нас найбільше потребують - на передовій, у госпіталях"

Капелан Сергій Путилін наголосив на важливості духовного супроводу військових і їхніх родин. Він зазначив, що церква завжди була осередком підтримки в складні часи для суспільства.

"Ми повинні бути там, де нас найбільше потребують - на передовій, у госпіталях, у серцях тих, хто молиться за мир", - сказав він.

В'ячеслав Горшков розповів про важливість капеланів на фронті.

"Я бачу певну проблему, бо зараз саме військові кажуть: "Дайте нам більше капеланів, дайте більше капеланів, у нас незаповнені посади". Ці капелани якраз безпосередньо поруч саме з військовими, тобто десь ближче до лінії фронту", - розповів Горшков.

Війна стала серйозним випробуванням для релігійних спільнот, які нерідко опиняються під тиском. Водночас, саме у цей час церква має можливість продемонструвати свою справжню сутність та стати об'єднуючим фактором для нації.

Підсумовуючи, учасники пресконференції дійшли згоди, що церква відіграє ключову роль у підтримці морального духу суспільства під час війни. Вона залишається місцем, де люди можуть знайти розраду, підтримку та віру в краще майбутнє. Спільні ініціативи духовенства, волонтерів і громадських організацій є запорукою успішної боротьби з викликами, які постають перед українським суспільством.

Верховна Рада підтримала Закон про Службу військового капеланства в листопаді 2021 року. Військовим капеланом може бути громадянин, який є священнослужителем зареєстрованої в Україні релігійної організації й отримав від її управління мандат на капеланську діяльність. Обов'язковою є вища богословська освіта.

Військові капелани проходять навчання за спеціальною програмою підготовки військових капеланів у навчальному центрі ЗСУ, Нацгвардії та Держ­прикордонслужби.

Зараз ви читаєте новину «"Де є капелан - там є Бог" - Андрій Тищенко». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 79692
Голосування Підтримуєте введення біометричного контролю на кордоні з РФ?
  • Підтримую. Тепер потрібно заборонити українцям їздити в Росію
  • Ні, нічого не дасть крім черг на кордоні
  • Потрібно вводити візовий режим
  • Краще заборонити росіянам в'їзд в Україну
  • Це нічого не дасть. Злочинці з РФ все рівно знаходитимуть способи потрапити в Україну
  • Досить повністю припинити транспортне сполучення з РФ
  • Сумнівне рішення. Такий контроль ще більше провокуватиме Росію. Можливе загострення на Сході
Переглянути