Ексклюзиви
Вівторок, 11 листопада 2008 11:30

Де у Києві найбрудніше повітря

Восени в Києві спостерігався найвищий рівень забруднення повітря на Бессарабській площі та на проспекті Перемоги в районі метро "Святошин".

Про це повідомила начальник відділу інформації Центральної геофізичної обсерваторії Міністерства з питань надзвичайних ситуацій України Ірина Колісник.

Фахівці ЦГО щомісяця відстежують і аналізують стан забруднення атмосферного повітря та води в столиці, і окрім цього, детально вивчають радіоактивну ситуацію. Зокрема, потрібну інформацію збирають і аналізують на 16 постах, а стан забруднення води в Дніпрі (Канівському водосховищі) — в трьох створах у районі столиці.

"Найвищий рівень забруднення в першому місяці осені спостерігався на Бессарабській площі та проспекті Перемоги в районі метро "Святошин". Не найліпша ситуація в районі Оболонського проспекту та на вулиці Довженка", - повідомила І.Колісник. Вона додала, що "брудними" місцями визнано також бульвар Лесі Українки, вулиці Стражеска, Скляренка та Каунаську.

Як поінформувала фахівець, для визначення забрудненості повітря у вересні було відібрано і проаналізовано 6 тис. 176 проб. З 20 домішок, які визначали лабораторії обсерваторії, високий середній вміст відмічався з формальдегіду та діоксиду азоту (речовини 2-го класу небезпеки). За даними І.Колісник,, разову концентрацію діоксиду азоту на рівні 3,6 ГДК (гранично допустима концентрація) спостерігали на Оболонському проспекті, на дві десятих пункту менша - в районі вулиці Лазо, майже така ж на вулицях Стражеска та Довженка (район метро "Шулявка") та на бульварі Лесі Українки. Максимальний вміст оксиду вуглецю на рівні 1,4 ГДК зафіксували на Бессарабській та Московській площах. Найзабрудненішим виявилися проспект Перемоги (район метро "Святошин") та площа Перемоги.

І.Колісник зазначила, що найбільшим джерелом викидів оксиду вуглецю і діоксиду азоту залишається автотранспорт.

Найчистішими територіями в столиці фахівці вважають Експоцентр, Гідропарк, вулицю Лазо та район Багринової гори.

Як свідчать фахівці, згідно з індексом забруднення атмосфери (ІЗА), в цілому загальний рівень забруднення у місті оцінюють як підвищений. І.Колісник запевнила, що в порівнянні з минулим роком рівень забруднення повітря знизився за рахунок зниження вмісту фенолу і діоксиду азоту, але водночас підвищився у повітрі вміст формальдегіду.

Щодо радіаційної ситуації на території Києва, то її визначали одночасно на чотирьох станціях спостережень. Отримані дані свідчать, що потужність гамма-випромінення у Києві протягом вересня 2008 року знаходилася в межах 12-16 мікрорентген на годину, при середньому значенні за місяць 14 мкР/год, повідомляє УНІАН

Зараз ви читаєте новину «Де у Києві найбрудніше повітря». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 43499
Голосування Підтримуєте введення біометричного контролю на кордоні з РФ?
  • Підтримую. Тепер потрібно заборонити українцям їздити в Росію
  • Ні, нічого не дасть крім черг на кордоні
  • Потрібно вводити візовий режим
  • Краще заборонити росіянам в'їзд в Україну
  • Це нічого не дасть. Злочинці з РФ все рівно знаходитимуть способи потрапити в Україну
  • Досить повністю припинити транспортне сполучення з РФ
  • Сумнівне рішення. Такий контроль ще більше провокуватиме Росію. Можливе загострення на Сході
Переглянути
Погода