Неділя, 11 лютого 2018 01:10

Чого потребують родини загиблих військових. Опитування

Чого потребують родини загиблих військових. Опитування
Провели опитування серед понад 1000 членів сімей загиблих військовослужбовців. Фото: Правда

Половина родичів загиблих військовослужбовців відчуває підтримку місцевої влади.

Про це свідчать результати опитування понад 1000 членів сімей загиблих військовослужбовців, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології на замовлення "Дзеркала тижня. Україна" та благодійного проекту "Небесна гвардія".

Так, на питання "Чи відчуваєте ви підтримку місцевої влади?" 50% опитаних відповіли ствердно. Ще 24% обрали варіант "Раніше відчував(ла), зараз ні". 23% відповіли, що не відчувають жодної підтримки.

На питання, в чому полягає підтримка місцевої влади, 72% відповіли "фінансова допомога", 45% - "моральна підтримка", 24% - "допомога у вирішенні побутових проблем, 19% - "допомога речами, продуктами", 17% - "допомога з житлом". Інші варіанти набрали менше 5%. Можна було обрати кілька варіантів відповіді.

Родичів загиблих також попросили відповісти, чи є у них сьогодні проблеми, які вони не можуть вирішити без допомоги влади чи суспільства.

52% відповіли, що не мають таких проблем. Водночас по 12% зазначили проблеми з видачею землі або нерухомості та юридичну допомогу.

"Виявилося, що найбільше родин потребують консультаційної юридичної підтримки, — багатьом у зв'язку з віком, станом здоров'я, сімейними обставинами і браком досвіду буває непросто розібратися з документами для отримання виплат, житла, землі, пільг на оплату комунальних тощо. Багатьом із них не під силу скористатися тим, що належить їм за законом як найближчим родичам полеглих учасників бойових дій. Багато їх беззахисні перед місцевою владою і службовцями в захисті своїх прав", - пише "Дзеркало тижня".

На прохання оцінити дії держави щодо вшанування пам'яті загиблих 33% родичів відповіли, що влада робить недостатньо для збереження пам'яті у прийдешніх поколінь.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Четверо бійців загинули у день обстрілу Авдіївської промзони

26% вважає, що влада робить достатньо. 24% обрали варіант "Влада не робить нічого. Про загиблих пам'ятають тільки завдяки зусиллям суспільства".

Дослідження проводилося серед членів сімей загиблих військовослужбовців шляхом телефонного опитування в період із 18 по 27 грудня 2017 р. Номери випадковим чином відбиралися з бази даних, наданої "Небесною гвардією".

Розподіл опитаних за макрорегіонами (Захід, Південь, Схід, Центр, Київ) — пропорційний кількості полеглих військовослужбовців, які раніше проживали у відповідній частині країни.

Зараз ви читаєте новину «Чого потребують родини загиблих військових. Опитування». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 56154
Голосування Підтримуєте введення біометричного контролю на кордоні з РФ?
  • Підтримую. Тепер потрібно заборонити українцям їздити в Росію
  • Ні, нічого не дасть крім черг на кордоні
  • Потрібно вводити візовий режим
  • Краще заборонити росіянам в'їзд в Україну
  • Це нічого не дасть. Злочинці з РФ все рівно знаходитимуть способи потрапити в Україну
  • Досить повністю припинити транспортне сполучення з РФ
  • Сумнівне рішення. Такий контроль ще більше провокуватиме Росію. Можливе загострення на Сході
Переглянути