




Щоб побачити, де ж народжуються новорічні іграшки, варто вирушити за 40 км від Києва до селища Клавдієве-Тарасове на найстарішу фабрику ялинкових прикрас в Україні.
Про те, де створюють ялинкові іграшки, у селищі знає кожен мешканець, повідомляє сайт Opinion.
Клавдіївська фабрика – це старенькі будівлі, в яких раніше виробляли медичне скло. Тепер ця територія більше нагадує арт-простіра. Всередині лунає новорічна музика, на стінах – зимові пейзажі, а по коридорах літають ходять казкові ельфи.
Коли новорічні прикраси стали набирати популярність, Клавдіївська фабрика перекваліфікувалася. І ось уже 70 років тут виробляють ялинкові іграшки, які прикрашають будинки не тільки українців, а й висять на ялинках у Німеччині, Швейцарії, Австрії, Італії, Литві, Франції, США та Грузії.
За останні п'ять років розроблено понад 800 нових дизайнів куль.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Показали найкращі ялинки України
Новорічні прикраси працівники створюють вручну. Це досить тривалий і копіткий процес, для якого потрібен неабиякий досвід. Усе починається з першого цеху, куди надходять скляні трубки. Із них роблять заготівки – пульки. А тоді видувають найпопулярніші прикраси всіх часів – кульки.
У цеху гаряче, тут постійно працюють газові горілки. При температурі понад 600 градусів працівники нагрівають скло, від чого воно стає гнучким. Але ненадовго. Скло швидко остигає, тому часу в майстрів обмаль. За один вдих склодуви видувають кульку потрібного діаметра – 65, 80, 100 або 120 мм.
Щодня на столі кожного майстра лежить до двох сотень заготівок.
Далі ялинкові заготівки відправляють до цеху сріблення. Скляні прозорі кульки занурюють у ванну зі спеціальним аміачним розчином, і за лічені секунди скло забарвлюється в срібний колір. Тоді майстер починає процес фарбування. Кульки занурюють у необхідний колір і запускають у спеціальну піч, в якій при температурі 200 градусів кулька випікається. Після фарбування художники акриловими та масляними фарбами наносять малюнки. Так майстер може працювати над однією кулькою від п'яти хвилин до кількох годин. Залежно від складності малюнка художник розписує від 1 до 200 кульок за день.
Найоригінальніші та найцікавіші іграшки відправляють до музею фабрики. Крім своїх новорічних прикрас, тут представлені іграшки з Італії, Франції, США, Єгипту та інших країн. Усі вони відрізняються особливим своєрідністю і колоритом. Найдорожчий експонат привезли з Польщі. Це кульки, інкрустовані стразами Сваровскі. Вони коштують від 200 до 2000 євро.
Зимові свята стануть ідеальними, якщо провести їх разом із сім'єю у затишній атмосфері та із переглядом казкових фільмів.Gazeta.ua підібрала 10 найкращих кінострічок, які подарують святковий настрій.
Коментарі